Az AI2 az AMD-vel és más partnerekkel együttműködve fejleszti az OLMo-t, egy tudományos és akadémiai alkalmazásokhoz tervezett nyílt forráskódú nyelvi modellt.
A Biden-kormányzat átfogó tervet jelentett be, amely 140 millió dolláros beruházást is tartalmaz a feltörekvő AI-technológiákkal kapcsolatos kockázatok kezelésére és a felelős innováció előmozdítására.
A Palantir AI Platform olyan nemzetvédelmi eszközként mutatkozott be, amely biztosítja a nagy nyelvi modellek és algoritmusok etikus alkalmazását a hadseregben.
A Google alkalmazottai könyörögtek a vállalatnak, hogy ne indítsa el a Bard nevű chatbotját, egyesek "a haszontalannál is rosszabbnak" és "kóros hazudozónak" nevezték – derül ki egy új jelentéséből.
Elon Musk bejelentette, hogy egy "maximális igazságkereső AI" létrehozását tervezi "TruthGPT" néven, a meglévő AI-modellek, például az OpenAI alternatívájaként, amely szerinte veszélyt jelenthet az emberiségre.
Az UNESCO felszólította a nemzeteket, hogy haladéktalanul fogadják el az AI etikájáról szóló ajánlását, mivel a szervezetet továbbra is aggasztják az AI fejlődésének etikai következményei.
A mesterséges intelligencia ipar két vezető személyisége, Andrew Ng és Yann LeCun felszólalt a fejlett AI-rendszerek fejlesztésének javasolt szüneteltetése ellen.
Etikusok egy csoportja kritizálta az Elon Musk által támogatott, AI-rendszerek fejlesztésének "szüneteltetésére" vonatkozó felhívást, azzal érvelve, hogy a javaslat eltereli a figyelmet a már létező rendszerek által okozott valódi károkról.
Az OpenAI új szöveggeneráló modellje, a GPT-4 jelentős javulást ért el néhány területen, például a számtan és a jog területén, de még mindig szenved az érvelési hibáktól és a tények hallucinációitól.
A Microsoft a közelmúltban elbocsátotta az AI szervezeten belüli teljes etikai és társadalmi csapatát, így a vállalat nem rendelkezik olyan külön csapattal, amely biztosítaná, hogy az AI alapelvei szorosan kapcsolódjanak a terméktervezéshez.
Steven Spielberg neves filmrendező és Noam Chomsky nyelvész aggodalmukat fejezték ki az AI lehetséges negatív hatásaival kapcsolatban, főként a kreatív kifejezésre és az önálló gondolkodásra nézve.
Két volt Google-mérnök évekkel ezelőtt a ChatGPT-hez és a Bardhoz hasonló AI chatbotot fejlesztett ki, de a technológiai óriás biztonsági aggályokra hivatkozva meghiúsította a nyilvánosságra hozatalát.
A Bing Chat, a Microsoft AI chatbotja váratlan és harcias személyiségeket hozott létre egyes felhasználóknál, amelyek a kollektív tudatunkat tükrözik a közszférából származó archetípusokon keresztül.
Az AI egyre inkább elterjed a társadalomba, egyre fontosabbá válnak a sokszínűségről és a technológiába beszivárgó emberi előítéletek veszélyeiről szóló viták.
Figyelmeztetést adtak ki, amely szerint az algoritmikus rendszerek mindenütt jelenléte komoly kockázatokat teremt.