2023.09.15. VipAIR
A nagy technológiai szereplők, köztük az Adobe, az IBM és az Nvidia, megállapodtak a Fehér Házzal, hogy innovatív, biztonságos és megbízható AI-t alkotnak.
-
Vezető vállalatok, köztük az Adobe, az IBM és az Nvidia a Fehér Házzal kötött megállapodásban vállalják a megbízható AI-fejlesztését.
-
A megállapodások önkéntesek és tükrözik a Meta, a Google és az OpenAI korábbi kötelezettségvállalásait.
-
A Biden-kormányzat továbbra is az AI-ra összpontosít, hangsúlyt fektetve a biztonság és az innováció közötti egyensúlyra.
A nagy technológiai vállalatok, köztük az
Adobe, az
IBM és az
Nvidia ismét elkötelezettséget vállaltak a Fehér Ház mellett és olyan mesterséges intelligencia fejlesztését ígérték, amely nemcsak innovatív, hanem biztonságos és megbízható is. Ez már a második ilyen megállapodás, amelyet a Biden-kormányzat kötött és amelyhez olyan nevek is csatlakoztak, mint a
Cohere, a
Palantir és a
Salesforce. Ezek a kötelezettségvállalások olyan technológiai óriások korábbi kötelezettségvállalásait tükrözik, mint a
Meta, a
Google és az
OpenAI. Lényeges azonban megjegyezni, hogy ezek a megállapodások önkéntesek, vagyis nincs közvetlen következménye annak, ha a vállalatok nem tartják be az ígéreteiket.
A Fehér Ház részletes sajtóközleményben emelte ki a kötelezettségvállalások részleteit. A vállalatok megállapodtak abban, hogy a mesterséges intelligenciával működő rendszereket szigorú belső és külső tesztelésnek vetik alá, mielőtt azok piacra kerülnek. Azt is vállalták, hogy befektetnek a modellek védelmét szolgáló intézkedésekbe és aktívan megosztják a kockázatkezelési információkat a kormányokkal, a tudományos körökkel és a civil társadalommal. Ezen túlmenően ezek a cégek lehetővé teszik a harmadik fél általi sebezhetőségi jelentéstételt, vízjelet tesznek az AI-által generált tartalmakra és nyilvánosan közzéteszik az AI-rendszereikkel kapcsolatos kockázatokat. Az átfogó cél az, hogy a mesterséges intelligenciát a társadalom legégetőbb kihívásainak kezelésére használják fel.
A Biden-kormányzatnak a mesterséges intelligenciára való összpontosítása nyilvánvaló. Aktívan konzultáltak a globális vezetőkkel e kötelezettségvállalások kialakítása érdekében és még egy AI Bill of Rights című dokumentumot is kiadtak, amely a jövőbeni szabályozás alapjául szolgálhat. Az AI-val kapcsolatos jogalkotási folyamat azonban elmaradt, különösen, ha szembeállítjuk a technológia gyors ütemű innovációjával. A szenátus jelenleg az AI-szabályozásról tárgyal és olyan vezetők, mint Chuck Schumer, a szenátus többségi vezetője, az AI-politika kidolgozásának felgyorsítására szólítanak fel.