Ahogy a generatív AI átalakítja a tartalomkészítést, a nagy technológiai vállalatok soha nem látott jogi kihívásokkal néz szembe, amelyek potenciálisan örökre megváltoztathatják a digitális tájat.
Kína szigorodó szorítása az AI-technológiával kapcsolatban arra késztette az Apple-t, hogy számos alkalmazást eltávolítson a kínai App Store-ból, ami új korszakot jelez a szabályozásban.
Az Egyesült Királyságban már több mint négymillió ember használja ki a generatív mesterséges intelligencia erejét a munkahelyén - derül ki a Deloitte nemrégiben készült tanulmányából.
A Stanford Egyetem legfrissebb tanulmánya szembeszökő valóságot tár fel: az AI-modellek többsége nem felel meg az uniós AI-törvénynek.
Japán tisztviselői megerősítették, hogy a nemzeti szerzői jogi törvények nem vonatkoznak az AI-képzéséhez használt információkra, ami jelentős változást jelent az AI alkalmazásokon belüli adatjogok értelmezésében.
Az AI-ra vonatkozó jogalkotás terén több meghatározó globális joghatóságban is jelentős előrelépések zajlanak, amelyek hatással lesznek az AI-rendszerek irányítására és felügyeletére.
A generatív AI által okozott lehetséges társadalmi zavarok enyhítésére tett kísérletként a Google és az Európai Bizottság az AI vonatkozó előzetes alapszabályok kidolgozására törekszik.
Az uniós törvényhozók elfogadták az AI-törvény tervezetét, amely a generatív AI-re vonatkozó szerzői jogi szabályokat tartalmaz, és célja az AI átfogó szabályozása.
A coloradoi Algoritmus- és Prediktív Modell-irányítási Szabályzat-tervezete lett az első, amely az olyan AI és nagy adathalmaz irányítási szabályrendszer lesz az Egyesült Államokban, amely hatással lesz a jövőbeli állami, szövetségi és nemzetközi AI-szabályozásra.