A generatív AI modellek, mint például a ChatGPT, potenciálisan javíthatják az üzleti eredményeket, de nem megfelelő használatuk esetén jelentős adatvédelmi és biztonsági kockázatokkal is járnak.
Az OpenAI kiadta a GPT-4-et, népszerű chatbotjuk, a ChatGPT legújabb verzióját, amely számos jelentős fejlesztéssel büszkélkedhet elődjéhez, a GPT-3.5-höz képest.
Az Amazon vezérigazgatója bejelentette, hogy a technológiai óriáscég egy nagyobb és hatékonyabb nagy nyelvi modellt épít virtuális asszisztensének, Alexának működtetésére.
Az OpenAI, a széles körben használt ChatGPT társalgási AI-modell mögött álló vállalat valamivel több mint 300 millió dollárt szerzett kockázati tőkebefektető cégektől, amivel a vállalat értékelése 27-29 milliárd dollárra emelkedett.
A PwC bejelentette, hogy 1 milliárd dollárt tervez befektetni a generatív AI-szolgáltatások fejlesztésébe, és a Microsofttal partnerséget köt, hogy hozzáférést kapjon az OpenAI GPT-4, a ChatGPT és az Azure OpenAI szolgáltatásához.
Egy nemrégiben megjelent tanulmány szerint a ChatGPT jobb minőségű és empatikusabb válaszokat tud adni a betegek egészséggel kapcsolatos kérdéseire, mint egy orvos.
Az OpenAI változtatásokat hajtott végre, hogy kielégítse az olasz szabályozó hatóságokat és helyreállítsa a ChatGPT szolgáltatáshoz való hozzáférést Olaszországban.
A kínai technológiai óriás, az Alibaba bejelentette, hogy hamarosan megjelenik új chatbotja, a Tongyi Qianwen, amely az OpenAI népszerű chatbotjának, a ChatGPT-nek a versenytársa lesz.
Az OpenAI egy új ChatGPT Business előfizetést fejleszt, amely a vállalati felhasználóknak nagyobb ellenőrzést biztosít majd az adataik felett, és várhatóan hamarosan bevezetésre kerül.
Az AI nyelvi modellek, mint például a ChatGPT, több pontatlan információt ismételnek meg bizonyos nyelveken, mint másokon, de miért van ez így?
Ahogy a generatív AI-rendszerek egyre népszerűbbé válnak, a Google és az Apple jelenlegi platformjaikra való támaszkodása sebezhetővé teheti őket a ChatGPT-hez hasonló újonnan megjelenő technológiákkal szemben.
Az Nvidia legújabb nyílt forráskódú eszközkészlete, a NeMo Guardrails célja, hogy javítsa az AI-val működő alkalmazások pontosságát, megfelelőségét, aktualitását és biztonságát.
Bill Gates azt jósolja, hogy a következő 18 hónapon belül az AI chatbotok képesek lesznek a gyermekek olvasási és írási készségét olyan szintre fejleszteni, mint az emberi oktatók.
A Microsoft részvényei 7%-kal emelkedtek a tőzsdén, miután a vállalat arról számolt be, hogy az AI-ajánlatok hozzájárultak a felhőalapú számítástechnikai értékesítés növekedéséhez.
Kína korlátozó szabályokat javasolt a generatív AI-ra vonatkozóan, arra kényszerítve a vállalatokat, hogy megfeleljenek a kommunista párt cenzúrázási szabályainak.
Az OpenAI mostantól lehetőséget kínál a ChatGPT-ben a csevegési előzmények kikapcsolására, megakadályozva ezzel, hogy a korábbi beszélgetéseket az AI-modellek képzéséhez használják fel.
A ChatGPT növekvő népszerűsége és az AI potenciális alkalmazásai ellenére a pénzügyi szolgáltatásokban még mindig számos olyan probléma van, amelyet a ChatGPT és a GPT-4 nem tud megoldani, legalábbis egyelőre nem.
A Tesla befektetői egyre jobban aggódnak amiatt, hogy Elon Musk több cégével zsonglőrködik, és a SpaceX-nél bekövetkező folyamatos kudarcok negatív hatással lehetnek a Tesla részvényeire.
A Google alkalmazottai könyörögtek a vállalatnak, hogy ne indítsa el a Bard nevű chatbotját, egyesek "a haszontalannál is rosszabbnak" és "kóros hazudozónak" nevezték – derül ki egy új jelentéséből.
A Daiwa Securities Group egyike lett azon japán cégeknek, amelyek a ChatGPT-hez hasonló technológiát alkalmaznak, hivatkozva a termelékenység javításában rejlő „korlátlan potenciálra”.