Az Intel és a HPE generatív AI modelleket fejleszt tudományos kutatásokhoz

Az Intel többek között a HPE-vel és az Argonne National Laboratory-val fogott össze, hogy az AI erejét az átalakító tudományos kutatások és felfedezések szolgálatába állítsa.

Az Intel a németországi ISC High Performance konferencián tett fontos bejelentésében nyilvánosságra hozta a Hewlett Packard Enterprise (HPE)-vel, az Argonne National Laboratory-val és több más globális szervezettel való partnerségét. Szándékukban áll nagy kapacitású generatív AI modelleket építeni a tudományos kutatás számára, felhasználva a közelgő Aurora exascale szuperszámítógépet. Ezek az akár egybillió paraméter feldolgozására képes AI-modellek széles körű képzést fognak végezni különféle adatforrásokon, köztük tudományos szövegeken, általános szövegeken, kódokon és strukturált tudományos információkon, például a biológia, az orvostudomány, a fizika és a kémia területéről.

A kifinomult mesterséges intelligencia modellek kulcsfontosságú meglátásokkal szolgálnak majd a különböző tudományterületeken. A számtalan forrásból származó tudás szintetizálásával segítenek majd a molekulák és anyagok tervezésében, innovatív kísérleteket kínálnak a rendszer biológia, a polimerkémia és a kozmológia területén. Továbbá felgyorsítják az olyan betegségekhez kapcsolódó biológiai mechanizmusok azonosításának folyamatát, mint a rák.

E nagy nyelvi modellek nagy számítási igényeinek támogatására az Aurora szuperszámítógép több mint 2 exaflops számítási teljesítményt fog nyújtani. A közel 64 000 GPU-t, 21 250 CPU-t és több mint 1000 DAOS tárolócsomópontot tartalmazó nagy teljesítményű rendszer nagyban hozzájárul majd a kezdeményezésben rejlő lehetőségek kiaknázásához. A projektben az Intel, a HPE, az Argonne, az Egyesült Államok Energiaügyi Minisztériumának laboratóriumai, egyetemek világszerte, nonprofit szervezetek és számos nemzetközi partner vesz részt, bemutatva a globális együttműködést a tudományos fejlődés érdekében.

Megosztás Facebookon