Az Adobe vezető jogásza szellemi tulajdonjogi védelmet javasol az AI-generált művészet számára

Az Adobe vezető jogtanácsosa úttörő lépésként a szellemi tulajdonjogok módosítását javasolja az AI-által létrehozott művészet védelme érdekében.

  • Az Adobe fő jogtanácsosa, Dana Rao azt javasolja, hogy az AI-által generált művek bizonyos módosításokkal szellemi tulajdonjogi védelmet kaphatnának.

  • Dana Rao a szerzői jogi védelem biztosításához a „ne képezd” címkék, a művészek megnevezését és annak azonosítását javasolja, hogy a mű mely részei AI és melyek emberi alkotások.

  • Az Adobe egy jelenleg béta-verzióban lévő, Content Credentials nevű funkciót fejleszt, amely lehetővé tenné a felhasználók számára, hogy hozzárendelési és előzményadatokat csatoljanak a képekhez.

Az Adobe általános jogtanácsosa, Dana Rao újszerű megközelítést javasolt a mesterséges intelligencia által generált művészet szellemi tulajdonának védelmére. Az amerikai szenátus szellemi tulajdonjogi albizottságának a mesterséges intelligenciáról és a szellemi tulajdonról szóló meghallgatásán Rao azt javasolta, hogy az AI-által létrehozott műveket bizonyos módosításokkal a szerzői jogi törvények alapján is védeni lehetne. Ezek közé tartozhatna a „ne képezd” címkék bevezetése a tartalomra, a művészek feltüntetése, valamint annak egyértelmű azonosítása, hogy a mű mely részei mesterséges intelligencia által generáltak és melyek emberi alkotások.

Dana Rao a "macska, amely egy 1950-es évekbeli autót vezet a sivatagban" példájával illusztrálta mondanivalóját. Kifejtette, hogy míg az ötlet vagy a felkérés nem feltétlenül szerzői jogi védelem alatt áll, az ötlet kifejezése, például egy festmény vagy egy mesterséges intelligencia által generált kép, igen. Rao megjegyezte, hogy az AI dönti el a kép aspektusait, például hogy milyen típusú macskáról és autóról van szó, nem pedig az ember. Ugyanakkor azzal is érvelt, hogy a legtöbb alkotó nem fogja egyszerűen a nyers, módosítatlan mesterséges intelligencia kimenetét használni végső alkotásként. Azáltal, hogy a mesterséges intelligenciát ötletbörzeként használják, vagy szerkesztik a képet, az alkotó meg tudja különböztetni a mű AI-által létrehozott részeit az ember által kifejezett részektől.

Vallomásában Dana Rao azt is javasolta, hogy a kongresszusnak olyan intézkedést kellene bevezetnie, amely előírja a platformok számára a szerzői jogok feltüntetését, hogy a művészek megkaphassák a munkájukért járó elismerést. Az Adobe jelenleg egy olyan funkciót fejleszt az olyan alkalmazásokhoz, mint például a Photoshop, amely lehetővé tenné a felhasználók számára, hogy hozzárendelési és előzményadatokat csatoljanak a képekhez. Ez a Content Credentials nevű funkció jelenleg béta-verzióban van. Az olyan eszközök, mint a Content Credentials, lehetővé tennék a felhasználók számára, hogy személyazonosságukat titkosítva összekapcsolják a munkájukkal, így biztosítva, hogy személyazonosságuk minden platformon együtt járjon a munkájukkal.

Megosztás Facebookon