Az Adobe bemutatja a Firefly-t, a művészek munkáit nem ellopó AI képgenerátort

Az Adobe elindította új, Adobe Firefly nevű AI képgenerátorát, amely kizárólag licencelt vagy szerzői jogvédett tartalmakból képzi ki modelljeit, így tiszteletben tartja a művészek jogait.

Az Adobe elindítja saját AI képgeneráló eszközét Adobe Firefly néven, amely kreatív, generatív AI modellek családját tartalmazza, és a vállalat kiadja az első két eszközt, amely ezeket kihasználja. Az egyik eszköz úgy működik, mint a DALL-E vagy a Midjourney, a felhasználók beírhatnak egy promptot, és cserébe egy képet kapnak, míg a másik stilizált szöveget generál.


Az Adobe Firefly bevezetése jelentős lépés, mivel a vállalat a kicsit lemaradt, miközben a kreatív térben újonnan megjelenő cégek szinte ingyenesen kezdtek nagy teljesítményű eszközöket kínálni képek, videók és hangok létrehozására. Bár a Firefly a béta bevezetése során csak egy weboldalon keresztül lesz elérhető, az Adobe azt tervezi, hogy a jövőben szorosan integrálja a generatív AI-eszközöket a kreatív alkalmazások, például a Photoshop, az Illustrator és a Premiere csomagjába.

Az Adobe abban különbözik a legtöbb más AI-képgeneráló eszközszolgáltatótól, hogy a vállalat nyíltan beszél arról, hogy milyen adatokon képzik ki a modelljeit. Minden, amivel az Adobe modelljeit táplálják, vagy nem rendelkezik szerzői jogokkal, vagy a képzéshez engedélyezett, vagy az Adobe Stock könyvtárában található, ami előnyt jelent a rendszernek abban, hogy nem sérti a művészek szellemi tulajdonát, és biztonságosabbá teszi a márkabiztonságot. Az Adobe azt is tervezi, hogy kompenzálja azokat a művészeket, akik képzési adatokkal járulnak hozzá az eszközhöz, de a kompenzációs stratégiáról még nincsenek részletek.

Az Adobe a versenytársakénál egyszerűbben használhatóvá teszi mesterséges intelligencia eszközeit, a művészeti stílusok, a világítás és a képarányok beépített opcióival, amelyek több részletet kínálnak, mint amit a Canva biztosít. Lehetőség lesz arra is, hogy a már létrehozott képre alkalmazzunk effekteket ahelyett, hogy minden alkalommal új képet kellene létrehozni, amikor frissíteni szeretnénk az effektust. A szöveghatás eszköz hasonlóan működik, beépített opciókkal a hatás méretére és a háttér színére vonatkozóan.

Az Adobe tervezi, hogy a generatív AI-eszközöket integrálja különböző alkalmazásaiba és szolgáltatásaiba. Lesz például mesterséges intelligenciával generált kifestés a Photoshopban, az Illustrator vektoros variációkat generál majd a kézzel rajzolt vázlatokból, a Premiere pedig lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy egy képet csak egy képkéréssel színezzenek vagy alakítsanak át. Bár az Adobe nem közöl határidőt arra vonatkozóan, hogy mikor jelennek meg ezek a funkciók, ezek is a példák közé tartoznak, amelyeken a vállalat dolgozik.

Az egyik ellentmondásos Photoshop-funkció, amelyet az Adobe tervez beépíteni, lehetővé teszi a művészek számára, hogy saját munkájukon tanítsák be a rendszert, ami segíthet nekik azáltal, hogy a művész személyes stílusában generál tartalmat. Bár ez a funkció visszaélési lehetőséget rejt magában, mivel valaki egy másik művész stílusára képezheti a rendszert, hogy klónozza a munkáját, az Adobe gondolkodik azon, hogyan kezelje ezt a helyzetet. Egyelőre nincs végleges döntés arról, hogyan fogják ezt kezelni.

Az Adobe dolgozik egy "Do Not Train" rendszeren is, amely lehetővé teszi a művészek számára, hogy egy kérést beágyazzanak egy kép metaadataiba, ami megakadályozhatja, hogy a képzőrendszerek megnézzék azt. Ez potenciálisan arra készteti az Adobe-t, hogy a képzés nélküli szabvány szerint versenyezzen, és azok a művészek, akik regisztrálják a munkájukat, az Adobe eszköz következő nagy kiadásakor eltávolítják azt a képzési adatok közül.

A Firefly első két eszköze már nyilvános bétaverzióban lesz elérhető, és bár a felhasználóknak nem kell Creative Cloud-előfizetőknek lenniük ahhoz, hogy hozzáférést kérjenek, az Adobe korlátozni fogja, hogy hányan vehetnek részt a bétában.

Megosztás Facebookon