A mesterséges intelligencia és a kiberbiztonság terén elért eredmények

A beszélgető mesterséges intelligencia (AI) milliárdokat ér, a biztonsági ellenálló képesség pedig a vezetők 96%-a számára prioritás.

Az emberek hosszú utat tettek meg a chatbotokkal való kapcsolatukban. A Turing-teszt, amely azt méri, hogy egy gép képes-e emberihez hasonló intelligenciát felmutatni, már nem a mérce. A beszélgető mesterséges intelligencia, amely ma már milliárdokat ér, a technológiai ipar jelentős szereplőjévé vált.

A Samsung Electronics és a NAVER Corporation nevű internetes vállalat nemrégiben jelentette be, hogy partnerséget kötött a hiperskála mesterséges intelligencia (AI) modellekhez szabott félvezető megoldások kifejlesztésére. A vállalatok a Samsung következő generációs memóriatechnológiáit fogják felhasználni, és a hardver- és szoftverforrásokat egyesítve felgyorsítják a hatalmas AI-munkaterhelések kezelését.

A technológiai iparban a biztonsági ellenálló képesség is nagy hangsúlyt kap. A Cisco éves Security Outcomes Report című jelentése szerint a megkérdezett vezetők 96%-a kiemelten kezeli a biztonsági rugalmasságot, és a válaszadók 62%-a állítja, hogy szervezetüknél nemrégiben történt biztonsági incidens. A tanulmány meghatározza a hét legfontosabb sikertényezőt is, amelyek növelik a vállalati biztonsági ellenálló képességet, a kulturális, környezeti és megoldásalapú tényezőkre összpontosítva, amelyeket a vállalkozások a biztonság eléréséhez felhasználnak.

Az IBM a közelmúltban a technológiai iparágban is lépett: felvásárolta az Octo amerikai IT-korszerűsítési és digitális átalakítási szolgáltatásokat nyújtó, kizárólag az amerikai szövetségi kormányzatot - többek között a védelmi, egészségügyi és polgári ügynökségeket - kiszolgáló vállalatot. A felvásárlással a szövetségi kormányzat egyik legnagyobb digitális átalakítási partnere jön létre, amikor az Octo 1500 alkalmazottja csatlakozik az IBM Consulting amerikai állami és szövetségi piaci szervezetéhez.

Emellett új globális kutatások rávilágítottak arra, hogy egyre nagyobb az igény a robusztus ellátási láncok kiépítését szolgáló fejlettebb automatizálási technológiák felfedezésére. A válaszadók közel fele jelezte, hogy a következő 24 hónapban az intelligens automatizálás, például az AI és a gépi tanulás kulcsfontosságú a növekedés szempontjából.

Megosztás Facebookon