Genesis: A Google új eszköze a szerkesztőségek számára

A Genesis, a Google új mesterséges intelligencia eszköze, amely a hírek tartalmának generálására való képességével ver hullámokat a híriparban.

  • A Google teszteli a Genesis nevű mesterséges intelligencia-eszközt, amely képes híreket írni, és nagy hírügynökségeknek ajánlja fel.
  • Egyes vezetők aggodalmukat fejezték ki az eszközzel kapcsolatban, de a Google ragaszkodik ahhoz, hogy nem az újságírók helyettesítésére szolgál.
  • Több hírszervezet már bejelentette, hogy a lehetséges problémák ellenére tervezi a mesterséges intelligencia bevezetését a szerkesztőségekben.
A Google jelenleg teszteli a Genesis nevű innovatív mesterséges intelligencia eszközt, amely képes híreket írni. Az aktuális események alapján hírtartalmakat generáló eszközt olyan nagy hírszervezeteknek ajánlják, mint a The New York Times, a The Washington Post és a News Corp. Egyes vezetők azonban aggodalmuknak adtak hangot az eszközzel kapcsolatban, mondván, hogy nem érti, milyen erőfeszítéseket igényel a pontos hírek előállítása.

A Google ezekre az aggodalmakra reagálva hangsúlyozta, hogy a Genesis nem az újságírók helyettesítésére szolgál. "A hírkiadókkal, különösen a kisebb kiadókkal együttműködve a legkorábbi szakaszban vagyunk az olyan ötletek feltárásában, amelyek potenciálisan AI-alapú eszközöket biztosítanak az újságírók munkájának segítésére" - mondta a Google szóvivője. A vállalat célja, hogy az újságírók termelékenységét ugyanúgy növelje, ahogyan a Gmailben és a Google Dokumentumokban is elérhetővé válnak az AI-eszközök.

A szóvivő hozzátette továbbá: "Az AI-alapú eszközök segíthetnék az újságírókat a szalagcímek vagy a különböző írásmódok kiválasztásában. Egész egyszerűen ezek az eszközök nem hivatottak és nem is helyettesíthetik az újságírók alapvető szerepét a tudósításokban, a cikkek létrehozásában és tényellenőrzésben".

Az aggodalmak és a lehetséges problémák ellenére világszerte több hírügynökség is bejelentette, hogy megvizsgálja, hogyan segíthetné a mesterséges intelligencia az újságírókat. Ezek közé tartozik a The New York Times, az Insider és a Gannett, az Egyesült Államok legnagyobb lapkiadója. A mesterséges intelligencia bevezetése a szerkesztőségekben azonban már eddig is okozott problémákat: a The Irish Times kénytelen volt eltávolítani egy részben ChatGPT-vel írt, átverésnek szánt véleménycikket.

Megosztás Facebookon