Az üzleti vezetők aggódnak a generatív AI miatt a növekvő vállalati bevezetés ellenére

Miközben a generatív AI integrálása a vállalkozásokba egyre nagyobb teret nyer, egy új tanulmány feltárja az üzleti vezetők vegyes érzéseit a bevezetéssel kapcsolatban.

  • Egy tanulmány szerint a generatív AI egyre nagyobb teret nyer a vállalkozásokban: a Fortune 500 vállalat 72%-a tervezi, hogy a következő három éven belül alkalmazza.

  • A potenciális előnyök ellenére az üzleti vezetők aggodalmukat fejezik ki a minőség ellenőrzéssel, a biztonsággal, a biztonsági kockázatokkal és az egyes szervezeti szerepekre gyakorolt hatásokkal kapcsolatban.

  • A generatív AI-t a termelékenység és az ügyfélszolgálat javításának eszközeként tekintik, de továbbra is fennállnak a munkaerő kiszorításával, az emberi innováció korlátozásával, a költségvetési korlátokkal és a jogi követelményeknek való megfeleléssel kapcsolatos aggodalmak.

Egy nemrégiben készített tanulmány paradoxonra világít rá a vállalati világ generatív AI-hoz való hozzáállásában. Miközben a Fortune 500 vállalat vezetőinek 72%-a tervezi, hogy a következő három éven belül beépíti ezt a technológiát a termelékenység növelése érdekében, a válaszadók mintegy fele aggodalmát fejezi ki e technológiák bevezetésével kapcsolatban, a minőség és az ellenőrzés (51%), valamint a biztonsági és védelmi kockázatok (49%) megjelölésével, mint elsődleges aggodalmakkal.

A tanulmány azt is kiemeli, hogy e vezetők 90%-a arra számít, hogy a generatív AI jelentős hatással lesz bizonyos szervezeti szerepkörökre. Az adatelemzőket és adattudósokat érzik a legnagyobb valószínűséggel érintettnek (44%), őket követik a szoftverfejlesztők és tesztelők (37%), valamint a pénzügyi műveletekben és a kommunikációs szerepkörökben dolgozó szakemberek (32% és 30%). E vezetők kétharmada (66%) elismeri a technológiában rejlő, a termelékenység és az ügyfélkiszolgálás javítására irányuló lehetőségeket, 44%-uk pedig a generatív AI segítségével személyre szabott ügyfélélményt szeretne nyújtani.

A tanulmány azonban a munkaerő kiszorításával (26%), az emberi innováció lehetséges korlátozásával (39%), a költségvetési korlátokkal (38%), valamint a jogi és szabályozási követelményeknek való megfeleléssel (35%) kapcsolatos aggodalmakat is feltárt. Ezen túlmenően 38% aggodalmát fejezte ki az emberi hibák miatt, amelyek az eszköz használatának nem megfelelő megértése vagy a szervezetük adatainak véletlen megsértése miatt következhetnek be. Ezen aggodalmak ellenére a tanulmány szerint az üzleti vezetők 81%-a állítja, hogy vállalata már kialakította vagy bevezette a generatív AI-ra vonatkozó irányelveket/stratégiákat, vagy jelenleg is folyamatban van ezeknek a kialakítása.

Megosztás Facebookon