Az USA a Deepfakes felhasználását tervezi propagandára, megfigyelésre és kampányokra

Az USA kormánya a jelentések szerint a Special Operations Command (SOCOM) csapata keretében tervezi a deepfake videók használatát az online propaganda és kampányok terjesztésére.

Az amerikai kormányzatról kiderült, hogy új módszereket keres a félretájékoztatás és az online propaganda elleni küzdelemre, és egy új jelentés szerint erre a célra deepfakes videókat tervez használni. A jelentésből kiderül, hogy az amerikai Különleges Műveleti Parancsnokság (SOCOM) feladata lesz ez az új védelmi stratégia, amely úgy tűnik, hogy a "tűzzel a tűz ellen" esete. A kormány azt tervezi, hogy az internet erejét használja fel propagandája és kampányai terjesztésére, miközben külföldi eszközökbe is betör, hogy megfigyelje az ellenséges beszélgetéseket.

A deepfakes-ek használata a propagandakampányokban egyre nagyobb problémát jelentett az elmúlt években, és az amerikai kormány korábban is harcolt a célzott félretájékoztatási kampányok ellen. A jelentések szerint azonban a kormány most azt tervezi, hogy saját céljaira használja fel ezt a mesterséges intelligencia erejét.

Nemrég arról számoltak be, hogy szövetségi szerződéses aktákból kiderült, hogyan tervezi a kormány a deepfakes-eket új propagandaanyagok létrehozására és kampányok életre keltésére használni. A jelentés azt is állította, hogy az amerikai kormány külföldi megfigyeléshez és az internetre csatlakoztatott eszközök feltöréséhez folyamodna, hogy többet tudjon meg az ellenséges államok propagandára való hajlamról. A SOCOM csapata erre a kampányra fog összpontosítani, és harmadik féltől származó technológiát fog beszerezni a deepfakes-ek létrehozásához szükséges technológia megalkotásához.

Számos szakértő és az ügyet ismerő személy máris ellenzi az amerikai kormánynak ezeket a terveit, hogy a deepfakes-et használja fel propagandájához és kampányaihoz. A deepfakes internetes elterjedése hatással van a magánszemélyekre és a vállalkozásokra, akiket gyakran úgy győznek meg ezek a médiakampányok, hogy észre sem veszik, hogy támadás éri őket. Bár a deepfakes-ekről és felhasználásukról eltérő vélemények vannak, a mesterséges intelligencia társadalom- és online közösségformáló ereje hatalmas probléma, amellyel foglalkozni kell.

Megosztás Facebookon