Az Opera integrálja a ChatGPT és az AI összefoglaló funkciókat a böngészőjébe

Az Opera új, a ChatGPT és a ChatSonic által működtetett generatív AI chatbotokat adott hozzá asztali böngészőihez, valamint egy olyan funkciót, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy AI-felszólításokat generáljanak.

Az Opera bejelentette a generatív AI-alapú chatbotok, a ChatGPT és a ChatSonic integrálását asztali böngészőibe, az Opera és az Opera GX-be. Ezek az új eszközök a vállalat szerint korai hozzáféréssel elérhetők az összes asztali platformon. Alig néhány héttel azután, hogy a Microsoft bevezetett egy GPT-4-alapú chatbotot az Edge böngészőjébe, az Opera követte a példáját.

A vállalat egy mesterséges intelligencia prompt funkciót is bevezetett, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy szöveg beírásával vagy egy weboldalon történő kiemeléssel promptokat generáljanak. Ezek a chatrobotok segíthetnek a felhasználóknak cikkek összefoglalásában, közösségi média posztok írásában vagy ötletelésben. A funkció használatához a felhasználóknak manuálisan kell engedélyezniük az „AI prompts” funkciót a beállítások menüben.

Az Opera a chatbotokat a böngésző oldalsávjába integrálta, és míg a ChatGPT szöveggel tud dolgozni, addig a GPT-4 által működtetett ChatSonic bot az Opera szerint képes képeket is generálni a szöveges bevitelből. Az Opera termékigazgatója, Joanna Czajka elmondta, hogy "a mesterséges intelligencia által generált tartalom megváltoztatja a webböngészést", és a cél az, hogy a felhasználók új böngészési lehetőségeket kapjanak.

Az Opera a jövőben további AI-alapú funkciókat tervez bejelenteni, amelyek a GPT-alapú modelljén futnak majd - közölte a vállalat. A generatív AI népszerűségét tekintve más böngészők is követhetik a példát, és integrálhatják az AI-alapú eszközöket. A Brave nemrégiben mutatott be összefoglaló funkciókat a keresőmotorjában, és már kísérletezik a böngészője AI-központú funkcióival.

Megosztás Facebookon