Az IBM elindítja a Vela AI szuperszámítógépet

Az IBM megépítette a Vela nevű, a legmodernebb felhő-natív AI-szuperszámítógépet, amely az alapmodell-képzéssel kapcsolatos kutatási és fejlesztési kezdeményezések alapjául szolgál.

Az IBM Vela úgy lett megtervezve, hogy ipari szabványú hardvert használjon, beleértve az x86-os szilíciumot, az Nvidia GPU-kat és az Ethernet-alapú hálózatot. A szoftver olyan nyílt forráskódú technológiákat használ, mint a Kubernetes, a PyTorch és a Ray. A Vela a mesterséges intelligenciára és a felhőalapú alkalmazásokra lett optimalizálva és Red Hat OpenShift és PyTorch rendszeren fut a gépi tanulási képzéshez, a Ray-t használja a számítási feladatok skálázásához.

A Vela különbözik az IBM más szuperszámítógépes rendszereitől, mint például a Summit, mivel ez AI-ra optimalizált és x86-os hardvert használ a nagy teljesítményű számítási (HPC) rendszerekben található egyedibb berendezések helyett. A Vela minden egyes csomópontja egy pár Intel Xeon Scalable processzorral és nyolc 80 GB-os A100-as Nvidia GPU-val rendelkezik, amelyek több 100 gigabit/másodperces Ethernet hálózati interfészen keresztül csatlakoznak.

Az IBM egy új terhelés-ütemező rendszert, az MCAD-et építette ki, amely a felhőalapú natív munkák ütemezését kezeli a Vela AI-képzéséhez. A szuperszámítógépet már most is használják az IBM alapmodell-törekvéseinek támogatására, beleértve a NASA-val az éghajlattudományi alapmodellek, a MoLFormer-XL-t az élettudományokhoz és a Project Wisdom vállalati informatika terén való együttműködésekhez. Az IBM utalt egy új, a kiberbiztonságra vonatkozó alapmodelljére is, amelyet még nem részleteztek nyilvánosan és amelyet a Vela felhasználásával fejlesztenek.

Megosztás Facebookon