Az amerikai technológiai politika összehangolása a gyors AI innovációkkal

Az Egyesült Államoknak átfogó keretet kell létrehoznia a felelős és etikus AI-fejlesztés számára, hogy lépést tartson a gyors innovációval, és biztosítsa, hogy a technológia mindenki számára előnyös legyen.

Ahogy a mesterséges intelligencia terén felgyorsul az innováció, a felelős és etikus fejlesztés kerete kulcsfontosságúvá válik a benne rejlő potenciál teljes kiaknázásához, amely pozitívan járul hozzá a gazdasági és társadalmi fejlődéshez. Az Európai Unió már tett lépéseket a felelős mesterséges intelligenciára vonatkozó jogszabályok végrehajtása érdekében. Most a technológiai vállalkozások vezetői és az Egyesült Államok kormánya közösen dolgoznak a felelős mesterséges intelligencia egységes jövőképének kialakításán.

A generatív AI ereje, ahogyan azt az OpenAI ChatGPT bemutatta, felkeltette az újítók, az üzleti vezetők és a nyilvánosság figyelmét. A mesterséges intelligencia általánossá válása azonban olyan kockázatokat hordoz magában, mint a félretájékoztatás, a magánélet megsértése és a kiberbiztonsági fenyegetések. Erre válaszul a Fehér Ház új intézkedéseket jelentett be a felelős mesterséges intelligencia előmozdítása érdekében.

Ezek az intézkedések magukban foglalják az amerikai mesterséges intelligencia kutatás-fejlesztésbe történő új beruházásokat, a meglévő generatív AI rendszerek nyilvános értékelését, valamint olyan politikákat, amelyek biztosítják, hogy az amerikai kormány példát mutasson a mesterséges intelligencia kockázatainak mérséklésében és lehetőségeinek kiaknázásában. Bár a Nemzeti Tudományos Alapítvány 140 millió dolláros befektetése hét új nemzeti mesterséges intelligencia-kutató intézet létrehozásába jó irányba tett lépés, az Egyesült Államok kormányának mesterséges intelligenciába történő befektetése más országokhoz képest csekély.

Nagyobb hatást lehet elérni a mesterséges intelligencia kutatásában és fejlesztésében élenjáró egyetemi és vállalati intézményekkel együttműködve működő AI-központok finanszírozásával. Az AI-központok és a vezető akadémiai intézmények közötti partnerségek segítenek áthidalni az elmélet és a gyakorlati alkalmazás közötti szakadékot, ösztönzik az innovációt, és új lehetőségeket teremtenek a vállalkozások számára.

Ezek az együttműködések az AI-szakértők következő generációjának képzésében is döntő szerepet játszanak, mivel a hallgatók számára hozzáférést biztosítanak a legmodernebb technológiákhoz, gyakorlati tapasztalatot és az iparág vezetőinek mentorálását. A mesterséges intelligenciával kapcsolatos proaktív és együttműködő megközelítések segíthetnek egy olyan jövő kialakításában, amelyben a mesterséges intelligencia nem helyettesíti, hanem javítja az emberi munkát.

A modellértékelés létfontosságú annak biztosításához, hogy az AI-modellek pontosak, megbízhatóak és torzítás mentesek legyenek. A kormányzat új lehetőséget jelentett be a modellértékelésre a DEFCON 31 AI Village-en, amely a mesterséges intelligencia területén tevékenykedő kulcsszereplőkkel közös kezdeményezés. Ez az értékelés azt fogja mérni, hogy a modellek mennyire felelnek meg a Biden-Harris-kormány "Blueprint for an AI Bill of Rights" című tervezetében és a Nemzeti Szabványügyi és Technológiai Intézet mesterséges intelligencia kockázatkezelési keretrendszerében felvázolt elveknek és gyakorlatoknak.

Ami a kormányzati politikákat illeti, a Gazdálkodási és Költségvetési Hivatal nyilvános véleményezésre kidolgozza a mesterséges intelligencia rendszerek az amerikai kormányzat általi használatára vonatkozó politikai iránymutatást. Ahhoz, hogy ezek a politikák hatékonyak legyenek, ösztönzőket és következményeket kell tartalmazniuk, és nem akadályozhatják a startupok által vezérelt innovációt. A kormányzati politikáknak a mesterséges intelligencia-eszközök létrehozásának vezérelvét is kell vállalniuk.

Ahogy a generatív AI rendszerek egyre nagyobb teljesítményűvé és szélesebb körűvé válnak, valamennyi érdekelt fél számára alapvető fontosságú az átláthatóság, az elszámoltathatóság és az együttműködés előtérbe helyezése. Ez magában foglalja az etikus AI-kutatásba való befektetést, a különböző nézőpontok bevonását, valamint az ilyen technológiák fejlesztésére és alkalmazására vonatkozó egyértelmű iránymutatások és szabályozások kialakítását.

Megosztás Facebookon