Az AI sötét oldala elleni küzdelem: Egységes fellépés a gyermekek kizsákmányolása ellen

Amikor a technológia fejlődik, a visszaélések módszerei is haladnak vele: Az amerikai ügyészek fellépnek az AI-által gerjesztett gyermekkizsákmányolás ellen.

  • Az Egyesült Államok mind az 50 államának és területének főügyészei aláírták azt a levelet, amelyben sürgetik a Kongresszust, hogy foglalkozzon az AI-által generált gyermekkizsákmányolással.

  • A Deepfake technológia megkönnyíti az elkövetők számára a kiskorúakat érintő szexuálisan kizsákmányoló anyagok létrehozását és terjesztését.

  • Az aláírók egy kongresszusi bizottság felállítását szorgalmazzák, hogy kutassa fel a megoldásokat és terjessze ki a meglévő törvényeket az AI-által generált gyermekbántalmazó anyagokra.

A digitális korszak számtalan újítást hozott számunkra, de rejteget egy sötét oldalt is, amelyet egyre nehezebb figyelmen kívül hagyni. Az Egyesült Államok mind az 50 államának és négy területének főügyészei összefogott a Kongresszushoz intézett felhívásban, amelyben azonnali fellépést sürgetnek a mesterséges intelligenciával előállított, gyermekek szexuális zaklatását bemutató anyagok (CSAM) ellen. Aggasztó, hogy a mesterséges intelligencia nemcsak a feladatokat automatizálja, hanem a visszaéléseket is, megkönnyítve az elkövetők számára a mélyen felkavaró tartalmak létrehozását és terjesztését.

A probléma középpontjában az AI-technológia egy alcsoportja, a deepfakes állnak. Ezek az AI-által generált képek és videók képesek valósághűen ábrázolni embereket kitalált forgatókönyvekben. Bár néha ezek az alkotások ártalmatlanok – mint például egy hamis Balenciaga kabát a pápán –, vannak olyan esetek, amikor ezt a technológiát gyermekek kizsákmányolására használják. A főügyészek levele hangsúlyozza, hogy akár fizikailag bántalmazták a forrásképeken szereplő gyermekeket, akár nem, az ilyen anyagok létrehozása és terjesztése pusztító hatással lehet a jólétükre.

Az aláírók többirányú megközelítést sürgetnek a növekvő probléma kezelésére. Javasolják egy kongresszusi bizottság létrehozását, amely az AI-által generált CSAM kockázatainak kezelésére szolgáló megoldások kutatásával foglalkozik. Emellett a CSAM elleni meglévő törvények kiterjesztését szorgalmazzák, hogy azok kifejezetten kiterjedjenek az AI-által generált anyagokra is. Jelenleg csak néhány államban, például New Yorkban, Kaliforniában, Virginiában és Georgiában vannak olyan törvények, amelyek a kizsákmányolásnak ezzel a konkrét formájával foglalkoznak.

Nemzetközi szinten a helyzet hasonlóan aggasztó. Az európai jogalkotók jelenleg tárgyalásokat folytatnak egy mesterséges intelligenciával kapcsolatos magatartási kódexről, amelynek célja, hogy más országokkal együttműködve etikai normákat határozzanak meg. Ezek a tárgyalások azonban még mindig folyamatban vannak, így egy olyan hiányosságot hagynak maguk után, amelyet sürgősen be kell tölteni. Ahogy a mesterséges intelligencia tovább fejlődik, úgy kell, hogy fejlődjenek a szabályozására irányuló erőfeszítéseink is, biztosítva, hogy a technológia az emberiséget szolgálja, ne pedig károsítsa.

Megosztás Facebookon