Az Adobe Firefly mostantól valósághűbb képeket tud generálni

Az Adobe Firefly óriási ugrást tesz a digitális kreativitás területén és olyan modellt mutatott be, amely minden eddiginél valósághűbb és részletesebb AI-generált képek megjelenítését ígéri.

  • Az Adobe bemutatta a Firefly frissített modelljét, a Firefly Image 2-t, amely az emberi vonások jobb megjelenítését és összességében jobb képgenerálást ígér.

  • A hat hónappal ezelőtti bevezetése óta a Firefly hárommilliárd képet generált, jelentős felhasználói bázissal, amely újdonság az Adobe termékeiben.

  • Az új modell, bár erőforrás-igényesebb, az első modellel azonos sebességgel fut és hamarosan más Creative Cloud alkalmazásokba, például a Photoshop-ba is integrálható lesz.

Az Adobe éves konferenciáján a technológiai óriás bemutatta a világnak a Firefly-t, a generatív AI képalkotó szolgáltatását működtető frissített modelleket. Az újonnan bemutatott Firefly Image 2 modell nem pusztán egy frissítés, ez egy ugrás a hiperrealisztikus digitális képalkotás felé, amely továbbfejlesztett képességekkel rendelkezik az emberi vonások, köztük az arcvonások és a testformák megjelenítésében. A Firefly az indulása óta eltelt fél év alatt elképesztő módon hárommilliárd kép létrehozását segítette elő, és csak az elmúlt hónapban egymilliárdot készített. A felhasználók 90%-a az Adobe termék-ökoszisztémájának újonnan csatlakozó felhasználója, akik túlnyomórészt a Firefly webes alkalmazást használják, amely nemrégiben vált teljes értékű Creative Cloud szolgáltatássá.

Alexandru Costin, az Adobe generatív AI-ért és Sensei-ért felelős alelnöke betekintést nyújtott az új modell jelentős fejlesztéseihez. Nemcsak az Adobe Stock-ból származó, frissebb és kereskedelmi szempontból biztonságosabb képadatbázison képzett, hanem lényegesen nagyobb is, lényegében több modell együttesét alkotja, amelyek méretét háromszorosára növelték. „Olyan, mint egy háromszor nagyobb agy, amely tudja, hogyan kell ezeket a kapcsolatokat létrehozni és szebb képpontokat, szebb részleteket megjeleníteni a felhasználó számára” – magyarázta Costin. Az adatkészletet is csaknem megduplázták, ami azt ígéri, hogy a modell árnyaltabban értelmezi a felhasználói kéréseket.

Annak ellenére, hogy erőforrás-igényesebb, a nagyobb modellt úgy tervezték, hogy ugyanolyan sebességgel működjön, mint elődje. Az Adobe továbbra is elmélyül az optimalizálásban, biztosítva, hogy az ügyfelek hasonló élményt élvezzenek anélkül, hogy túlzottan megemelnék a felhőköltségeket. Az Adobe jelenlegi fókuszában azonban továbbra is határozottan a minőség áll az optimalizálással szemben, hogy a generált képek ne csak vizuálisan vonzóak, hanem bonyolultan részletesek és valósághűek is legyenek.

A közeljövőben az új modell nemcsak a Firefly webes alkalmazáson keresztül lesz elérhető, hanem a Creative Cloud alkalmazásokba, például a Photoshop-ba is integrálható lesz, ahol olyan népszerű funkciókat hajt meg, mint a Generative Fill. Az Adobe szemlélete a generatív AI-val kapcsolatban inkább a generatív szerkesztés, mint a puszta tartalomkészítés felé hajlik és a meglévő munkafolyamatok és eszközök generatív képességekkel történő továbbfejlesztésére helyezi a hangsúlyt. Az új modellel az Adobe további vezérlőelemeket is bevezet a Firefly webes alkalmazásban, lehetővé téve a felhasználók számára a képmélység, a mozgási elmosódás és a látómező beállításait, tovább gazdagítva a kreatív folyamatot.

Megosztás Facebookon