A Zenhub AI-val támogatott funkciói: A projektmenedzsment új korszaka

A Zenhub új, AI-val működő funkcióival megváltoztatja a projektmenedzsmentet és azt ígéri, hogy időt és energiát takarít meg a csapatoknak.

  • A Zenhub bevezet egy AI-alapú címkeajánló funkciót, és bejelenti a közelgő AI-integrációk ütemtervét.

  • A vállalat különböző AI-modelleket vizsgál, köztük az OpenAI ChatGPT-jét és potenciálisan az IBM Watson-ját.

  • A Zenhub új funkciói, amelyek hamarosan megjelennek, javítják a projektbecslést, a feladatok rangsorolását és a csapat visszatekintését.

A Zenhub, egy kanadai projektmenedzsment platformszolgáltató, amelyet világszerte több mint 8000 fejlesztőcsapat használ, bemutatta ütemtervét a mesterséges intelligencia beépítését a termékcsomagjába. A cél a hatékonyság növelése és a nehéz munka kiküszöbölése. A vállalat bemutatott egy új, AI-alapú funkciót, amely már most elérhető az ügyfelek számára – új címkejavaslatok a Zenhubba bevitt összes adathoz. Emellett a Zenhubnak hosszú listája van a hamarosan megjelenő AI-funkciókról, amelyekről Aaron Upright társalapító elmondta, hogy "segítenek teljesíteni a márka ígéretét, miszerint olyan projektmenedzsment-élményt nyújtunk, amely időt takarít meg a csapatoknak".

A Zenhub egyedi megközelítése a mesterséges intelligencia funkciók beépítéséhez az OpenAI ChatGPT 3.5 és GPT-4 verzióinak keverékét használja. Aaron Upright elmagyarázta, hogy míg a GPT-4 verzió egyes tapasztalatokhoz, például az információk összegzéséhez jobb, a 3.5-ös verzió más feladatoknál, például a szövegírásnál nagyobb teljesítményű és gyorsabb. A Zenhub azt is fontolgatja, hogy az IBM Watson modelljeit és képességeit is beépíti, hogy az AI-élményt a helyi telepítésű ügyfelek számára is elérhetővé tegye. Ez egyedi technikai kihívást jelentett, mivel a legtöbb elérhető modell nem támogatja az külsős környezeteket.

Aaron Upright szerint az új, AI-által vezérelt funkciók, amelyet a Zenhub "az idei év folyamán és jövőre" tervez beépíteni a platformjába, többek között az AI Estimation, AI Prioritization, AI Daily Feed, AI-Powered Sprint Demos és az AI Retros. Ezek a funkciók javaslatot tesznek arra, hogy egy adott projekt milyen kihívást és időigényt jelent, automatikusan prioritási szinteket javasolnak az új feladatokhoz, napi összefoglalókat adnak az elért eredményekről és prioritásokról, automatikusan összefoglalókat készítenek a sprintek során elvégzett munkáról, és elemzik a legutóbbi sprinteket, hogy potenciális javításokat javasoljanak.

A Zenhub ezeket a funkciókat az ügyfelek számára való rendelkezésre állásuk előtt jelenti be, hogy átlátható és együttműködő megközelítést alkalmazzon az AI-funkciók kiépítésében. A vállalat biztosítani szeretné, hogy megoldásai pozitív hatással legyenek a fejlesztőcsapatokra, és ezeket az új funkciókat az AI Early Access csoportjával közösen vezeti be, beépítve a visszajelzéseiket, miközben folytatja a kiadást.

Megosztás Facebookon