A NASA és az IBM összefognak az éghajlatváltozás jobb megértése érdekében

A NASA és az IBM bejelentette, hogy partnerséget alakítanak ki AI-alapmodellek kifejlesztésére, amelyek segítenek a térbeli műholdas adatok elemzésében az éghajlatváltozás jobb megértése érdekében.

Az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA nemcsak a világűr felfedezésére összpontosít, hanem arra is, hogy segítsen az emberiségnek jobban megérteni a Földet és az éghajlatváltozás hatásait. Ennek érdekében a NASA az IBM-mel együttműködve új AI-alapmodelleket fejlesztett ki, amelyeket műholdas adatok elemzésére használnak majd, hogy jobban megértsük az éghajlatváltozással kapcsolatos kérdéseket.

A partnerség első célja egy alapmodell betanítása a NASA Harmonized Landsat Sentinel-2 (HLS) adatállományán, amely petabájtnyi, az űrből gyűjtött adatot tartalmaz a Föld földhasználatának változásairól. Az IBM reményei szerint a NASA-val közösen kifejlesztett új alapmodell nemcsak az éghajlatelemzés helyzetének javításához járul hozzá, hanem szélesebb körben is alkalmazható lesz a mesterséges intelligencia vállalati felhasználási eseteihez.

Az IBM egy sor technológiát, például a Red Hat OpenShift-et és a PyTorch-ot, egy nyílt forráskódú gépi tanulási keretrendszert tervezi használni az AI-képzéshez és a nyílt forráskódú gépi tanulási számítási feladatokhoz. A PyTorch az IBM AI-stratégiájának egyik központi eleme és a vállalat továbbra is hozzájárul a PyTorch közösséghez, miközben az egyre nagyobb teljesítményű alapmodellek építése érdekében innovációt hajt végre.

Megosztás Facebookon