A Hailo új AI-chipeket dob piacra az intelligens kamerák számára

A tel-avivi székhelyű AI-chipgyártó Hailo bemutatta új processzorcsaládját, amelyet az intelligens kamerák működtetésére és az AI modellek peremhálózatba juttatására terveztek.

A Hailo piacra dobta legújabb, Hailo-15H, M és L System on Chips (SoC) processzorcsaládját, amelyek nagyobb feldolgozási teljesítményt kínálnak a peremhálózati eszközök számára. Ezek az új processzorok a korábbi Hailo8 modell sikerére építenek, lehetővé téve a vállalat számára, hogy bővítse a peremhálózati eszközökön futó AI-modellekhez, különösen az intelligens kamerák működtetéséhez szükséges termékkínálatát. A Hailo vezérigazgatója úgy nyilatkozott, hogy a Hailo-15 sorozat a skálázhatóság és a megfizethetőség szempontjából előrelépést jelent és a vállalat meglévő peremhálózati-megoldásaira és átfogó szoftvercsomagjára épül.

Az új Hailo processzorok 7 és 20 tera művelet/másodperc (TOPS) közötti feldolgozási sebességet kínálnak, így ötször gyorsabbak, mint a hasonló árú megoldások. A csúcskategóriás Hailo-15H processzorral az olyan objektumészlelési modellek, mint a YOLOv5, valós időben, 1280x1280-as felbontás mellett futtathatók, vagy a benchmark ResNet-50 osztályozó modell akár 700 képkockát is képes feldolgozni másodpercenként. Ha nincs szükség valós idejű feldolgozásra, a processzorok 4k60-as videó bemenetet is képesek kezelni.

A Hailo-15 család látásalapú transzformátorokat hoz a kamerákba a valós idejű objektumészleléshez. A processzorok videójavításra is használhatók, például a videóminőség javítására gyenge fényviszonyok mellett, videostabilizálásra és HDR-képalkotásra. A Hailo úgy véli, hogy a Hailo-15-ös processzorral ellátott kamerák a felhőalapú analitika kiszervezésével a videó sávszélesség és a feldolgozás megtakarítása érdekében csökkentik a tömeges kameratelepítések teljes üzemeltetési költségét, miközben javítják az általános adatvédelmet a peremhálózati adatok anonimizálása miatt. Ennek eredményeképpen egy ultra magas minőségű, AI-alapú videóelemzési megoldás jön létre, amely az emberek biztonságát növeli, miközben biztosítja a magánéletüket és lehetővé teszi a szervezetek számára, hogy hatékonyabban, alacsonyabb költséggel és kevésbé összetett hálózati infrastruktúrával működjenek.

Megosztás Facebookon