A Google egyesíti az AI-kutatást a Google DeepMind alatt

A Google bejelentette egy új egység, a Google DeepMind létrehozását, amely egyesíti a Google Research DeepMind és Google Brain csapatait, hogy együtt dolgozzanak, és AI termékeket és kutatásokat hozzanak létre.

A Google az AI-kutatási részlegét a Google DeepMind részlegbe tömörítette, hogy a többi technológiai óriással együtt tartsa a lépést a mesterséges intelligencia terén. A DeepMind társalapítója és vezérigazgatója, Demis Hassabis elmondta, hogy a Google DeepMind "szoros együttműködésben fog dolgozni a Google termékterületein keresztül" az "AI-kutatás és termékek szállítása érdekében". A Google egy új tudományos testületet hoz létre, amely felügyeli a kutatás előrehaladását és az egység irányítását, amelyet Koray Kavukcuoglu, a DeepMind kutatási alelnöke fog vezetni.

A Google DeepMind célja, hogy egyesítse a Google világszínvonalú tehetségét a mesterséges intelligencia területén a Google és az Alphabet számítási teljesítményével, infrastruktúrájával és erőforrásaival, hogy a mesterséges intelligencia áttörések és termékek következő generációját hozza létre, mégpedig bátor és felelősségteljes módon. A DeepMind nehezen tudott egyenesben maradni növekvő kiadásaival, de mostanra nyereséges lett, 2020-ban szerény 60 millió dolláros nyereségről számol be, szemben a 2019-es 650 millió dolláros veszteséggel. Bevételei szinte teljes mértékben attól függnek, hogy technológiáit licenceli az Alphabet más csoportjainak, például a Waymo-nak. Az utóbbi időben a DeepMind új jelentőségre tett szert az Alphabet-en belül, mivel a vállalat olyan riválisokat próbál visszaverni a bevételtermelő mesterséges intelligencia versenyében, mint a Microsoft és az OpenAI.

A felvásárlás óta a DeepMind és a Google Brain többnyire harmonikusan működött együtt. Ennek ellenére a DeepMind vezetői állítólag évekig próbáltak tárgyalni a Google-lal a nagyobb autonómiáról, független jogi struktúrát keresve az általuk végzett érzékeny kutatásokhoz. A tárgyalásokat 2021 májusában lefújták. A Google-t a Microsoft és az OpenAI szoros együttműködése fenyegeti a Bing Chat, mesterséges intelligenciával működő chatbot kapcsán, és a hírek szerint a Magi, az új, mesterséges intelligenciával rendelkező keresőfunkciók gyűjteményébe is jelentős erőforrásokat fektet be.

"2016 óta a mesterséges intelligencia első számú vállalata vagyunk, mert úgy látjuk, hogy az AI a legjelentősebb módja annak, hogy teljesítsük küldetésünket" – írta Sundar Pichai egy blogbejegyzésben. Az általános mesterséges intelligencia bátor és felelősségteljes fejlesztése érdekében létrehozzuk a Google DeepMindot, hogy biztonságosabban és felelősségteljesebben építhessük a nagyobb képességű rendszereket. A Google Research független részleg marad, amely a számítástechnika alapvető fejlesztéseire fog összpontosítani olyan területeken, mint az algoritmusok és elmélet, az adatvédelem és biztonság, a kvantumszámítás, az egészségügy, az éghajlat és a fenntarthatóság, valamint a felelős mesterséges intelligencia.

Megosztás Facebookon