A főiskolai tanárok kreatív módszerekkel akadályoznák meg a hallgatókat, hogy a mesterséges intelligenciát használják csalásra

A professzorok kreatív módszereket keresnek arra, hogy megakadályozzák a diákokat az AI által generált tartalmak sajátjukként való beállítására. Újra a szóbeli vizsgákra alapozhatnak.

A főiskolai professzorok aggódnak, amikor a mesterséges intelligenciáról van szó. Egyes professzorok szerint a diákok az OpenAI chatbotját, a ChatGPT-t használják arra, hogy az AI által generált tartalmat sajátjuknak adják ki. Antony Aumann, a Northern Michigan University filozófiaprofesszora és Darren Hick, a Furman University filozófiaprofesszora egyaránt azt állítja, hogy rajtakapták a hallgatókat, hogy a ChatGPT által írt esszéket küldtek be.

A probléma miatt a professzorok kreatív módszereken gondolkodnak, hogy hogyan lehetne visszaszorítani a mesterséges intelligencia használatát a főiskolákon. Néhányan azt fontolgatják, hogy átállnak a lockdown böngészőkre, egy olyan szoftvertípusra, amelynek célja, hogy megakadályozza a diákokat a csalásban, amikor online vagy távolról vizsgáznak. Mások drasztikusabb lépéseken gondolkodnak, például visszatérnének a szóbeli vizsgákhoz, vagy a hagyományos írásbeli értékelésekhez.

Christopher Bartel, az Appalachian State University filozófiaprofesszora azt mondta: "Azt tervezem, hogy vissza megyek a középkorba a diákokkal és visszatérek a szóbeli vizsgákhoz. Egész nap generálhatnak szöveget a jegyzeteikben, ha akarnak, de ha el is kell tudni mondani azt, az már egy másik dolog". Bartel azonban elismerte az ezzel kapcsolatos aggályait is. "Még ki kell találnunk, hogy azoknál a diákoknál, akiknek mély szociális szorongásaik vannak a nyilvános beszéddel kapcsolatban, hogyan kivitelezzük ezt".

Bár léteznek olyan mesterséges intelligencia-felismerő programok, amelyek elemzést kínálnak arról, hogy a szöveget mennyire valószínű, hogy egy mesterséges intelligenciaprogram írta, egyes akadémikusok attól tartanak, hogy ez nem lenne elég. Az OpenAI egyik képviselője elmondta, hogy nem szeretnék, ha a ChatGPT-t félrevezető célokra használnák. "Irányelveink megkövetelik, hogy a felhasználók őszinték legyenek a közönségükkel, amikor AI eszközeinket használják" - mondta a képviselő. "Már dolgozunk olyan algoritmusokon, amelyek segítségével bárki azonosíthatja az adott rendszer által generált szöveget".

Megosztás Facebookon