A Brit versenyfelügyelet felülvizsgálja az AI-modellek hatását, ahogy Amerika is

A Verseny- és Piacfelügyeleti Hatósága öt kulcsfontosságú területen vizsgálja az AI-technológia hatását, hogy megállapítsa, hogyan hat a versenyre és a fogyasztóvédelemre.

Az Egyesült Királyság kormánya vizsgálatot kezdeményezett a generatív AI-val és a tanuló nyelvi modellekkel kapcsolatos növekvő aggodalmakra válaszul, és a Verseny- és Piacfelügyeleti Hatóságot (CMA) bízta meg azzal, hogy öt átfogó területen vizsgálja meg a versenyre és a fogyasztóvédelemre gyakorolt hatást. Ezek a területek az átláthatóság és a megmagyarázhatóság, az irányítás és az elszámoltathatóság, a biztonság, a védelem és a robusztusság, a méltányosság, valamint a vitathatóság és a jogorvoslat. A felülvizsgálat célja annak megértése, hogy a fogyasztók védelme mellett hogyan hatnak majd a mesterséges intelligencia alapú modellek a piacra.

A CMA célja annak biztosítása, hogy a gyorsan terjedő, átalakító technológia előnyei továbbra is elérhetőek maradjanak az egyesült királyságbeli vállalkozások és fogyasztók számára, miközben védve maradnak a hamis vagy félrevezető információkkal szemben. A szabályozó testület értékelni fogja az ellenőrzések szükségességét, mivel az olyan vállalatok, mint az OpenAI, a Google és a Microsoft versenyben vannak az AI-generáló eszközök és modellalapú funkciók beépítéséért.

Az Egyesült Királyság kormányának bejelentése azután történt, hogy létrehozták az Alapvető Modell Munkacsoportot, amely 100 millió GBP (~125,7 millió USD) támogatást kap. Rishi Sunak miniszterelnök és Michelle Donelan technológiai miniszter célja olyan szuverén AI-technológia kifejlesztése, amely segíti a gazdaságot anélkül, hogy a korábbi programoknál tapasztalt etikai és logisztikai problémákba ütközne.

Az Egyesült Államokban jelenleg hasonló szabályozásokkal és aggályokkal kell szembenézni, mivel a Biden-kormányzat átfogó erőfeszítéseket jelentett be a mesterséges intelligencia szabályozására és értékelésére. A kormányzat 140 millió dollárt különített el hét új kutatási és fejlesztési központ létrehozására a Nemzeti Tudományos Alapítványon belül. A vezető AI-fejlesztők elkötelezték magukat, hogy nyilvánosan értékelik rendszereiket a DEFCON 31-en, és megbízta a Vezetési és Költségvetési Hivatalt a szövetségi alkalmazottakra vonatkozó mesterséges intelligencia irányelvek kidolgozásával.

A kormányzat nyilatkozata megelőzi Harris alelnök találkozóját az Alphabet, a Microsoft, az OpenAI és az Anthropic vezérigazgatóival, kiemelve a szabályozó testületekre és a kormányokra nehezedő növekvő nyomást, hogy tegyék meg a szükséges lépéseket a mesterséges intelligencia etikus és méltányos fejlesztésének biztosítása érdekében.

Megosztás Facebookon