A modern üzleti életben a vállalati AI már nem luxus, hanem szükségszerűség. Nézzük meg, hogyan alakítja át a szervezetek innovációs és növekedési módszereit.
Mustafa Suleyman, a Google DeepMind mögött álló látnok egy olyan jövőt jósol, ahol az AI-asszisztensek olyan elterjedtek lesznek, mint az okostelefonok.
Amikor az AI-rendszerek elkezdenek eltérni a tervezett céljuktól, AI-drift következik be, ami komoly kockázatokat jelent a döntéshozatalra, az etikára, a biztonságra és még sok másra nézve.
Mivel az AI egyre inkább áthatja a különböző ágazatokat, a megbízhatóság és az érthetőség kérdése kiemelkedő jelentőségűvé válik.
Az AI folyamatos fejlődésével már nem csak a felhajtásról szól, hanem valódi, kézzelfogható eredményekről, amelyek átalakítják a világunkat.
Az AI-t az amerikai védelmi ágazatban tesztelik, a technológia gyorsaságban és hatékonyságban felülmúlja az embereket.
Az ígéretes fejlesztések ellenére a vezető iparági szakértők szerint az AI-nak még jelentős lépéseket kell tennie ahhoz, hogy a beszerzés és az ellátási lánc ágazataiban meghatározójává váljon.
Sam Altman, az OpenAI vezérigazgatója elárulta, hogy vonakodik az AI-val foglalkozó cége tőzsdére vitelétől, kifejezve azon szándékát, hogy megtartja a technológia feletti teljes önállóságot.
Egy új tanulmányból kiderül, hogy egy AI-val működő klinikai modell segítheti a klinikusokat abban, hogy gyors és pontos döntéseket hozzanak az intenzív osztályokon, különösen a szepszis kezelésében.
Mivel a döntéshozatal az adatmennyiség miatt egyre összetettebbé és nyomasztóbbá válik, egy felméréséből kiderül, hogy az üzleti vezetők 85%-a hagyná, hogy robotok hozzák meg a döntéseiket.
A PitchBook új eszközt, a VC Exit Predictor-t indította el, amely a saját platform adatain képzett gépi tanulási algoritmusokat használja arra, hogy megjósolja, hogy egy kockázati tőkefedezetű startup sikereket ér le a piacon.
A NetDragon Websoft, egy jelentős kínai játékgyártó vállalat egy Tang Yu nevű, AI-val működő virtuális humanoid robotot nevezett ki vezérigazgatónak, és eddig ígéretes eredményeket ért el.
A technológia irányítása a mindennapi életünkben forró vita tárgyát képezi a szakértők körében és egy új tanulmányból kiderül, hogy 2035-re az emberek az AI-val küzdhetnek a döntéshozatalban.