Az AI: A titkos fegyver az Egyesült Államok védelmi stratégiájában

Az AI-t az amerikai védelmi ágazatban tesztelik, a technológia gyorsaságban és hatékonyságban felülmúlja az embereket.

  • Az amerikai védelmi ágazat teszteli az AI-ban rejlő lehetőségeket a feladatok felgyorsítására, egyes feladatokat napok helyett percek alatt végezhetnek el.

  • Az AI modelleket minősített információkkal táplálják, hogy valós időben teszteljék a működésüket.

  • A védelmi minisztérium fontolgatja az AI alkalmazását a döntéshozatali folyamatokban, hangsúlyt fektetve az etikus használatra és az emberi felügyeletre.

Az amerikai védelmi ágazat kihasználja a mesterséges intelligenciában rejlő lehetőségeket a feladatok felgyorsítására, egyes feladatokat percek alatt elvégeznek, amelyek általában napokig tartanának az embereknek. Ez a felfedezés a légierő egyik ezredesétől származik, aki arról számolt be, hogy egy nagy nyelvi modell (LLM) 10 perc alatt végzett el egy olyan feladatot, amely embereknek általában órákig vagy napokig tartana. A Pentagon továbbra is szűkszavúan nyilatkozott arról, hogy mely LLM-eket tesztelik, de megerősítette, hogy ezeket a modelleket minősített adatokkal táplálják, hogy teszteljék valós idejű működésüket.

A Védelmi Minisztérium fontolgatja a mesterséges intelligencia alkalmazását a döntéshozatali folyamatok segítésére. A július 26-ig tartó nyolchetes gyakorlat része annak, hogy a minisztérium feltérképezze az AI-ban rejlő lehetőségeket. A védelmi minisztérium új képességekkel kapcsolatos politikai hivatalának igazgatója korábban kijelentette, hogy az Egyesült Államok keresi a módját annak, hogy a mesterséges intelligenciát etikus módon használja fel képességei támogatására. A cél az élvonalbeli fejlesztések előmozdítása, miközben a minisztériumnak hozzáférést kell biztosítania a feltörekvő technológiákhoz, amelyekre szüksége van ahhoz, hogy az élbolyban maradjon.

Februárban a külügyminisztérium iránymutatásokat vázolt fel az AI-eszközök tesztelésére és alkalmazására vonatkozóan. A cél annak biztosítása, hogy ezek az eszközök minimalizálják a nem szándékos torzításokat és baleseteket. Ezek az iránymutatások hangsúlyozzák, hogy a képzett emberi szakértőknek rendelkezniük kell a döntéshozatal ellenőrzésével és az AI-feladatok felügyeletével. Figyelmeztetnek arra is, hogy a robotok ne tegyék a nukleáris fegyverek kioldójára az ujjukat és kijelentik, hogy az embereket be kell vonni minden olyan műveletbe, amely kritikus fontosságú a nukleáris fegyverek bevetésével kapcsolatos szuverén döntések tájékoztatásához és végrehajtásához.

Megosztás Facebookon