Az amerikai törvényhozók megvitatják az AI szövetségi szabályozásának szükségességét

Az AI potenciális veszélyeivel kapcsolatos aggodalmak ellenére az amerikai törvényhozók még nem hoztak szövetségi törvényt a technológia használatának szabályozására.

AZ AMERIKAI TÖRVÉNYHOZÓK AGGODALMUKAT FEJEZIK KI AZ AI-VAL KAPCSOLATBAN, DE MÉG NEM LÉPTETIK ÉLETBE A SZÖVETSÉGI TÖRVÉNYT

A mesterséges intelligencia növekedése és alkalmazása aggodalmakat váltott ki az amerikai törvényhozók körében, akik a munkahelyekre gyakorolt potenciális hatása miatt aggódnak, sőt, még az érzővé válás képességével kapcsolatban is. Jelenleg azonban nincs olyan jogszabály, amely szövetségi szinten szabályozná a használatát. Bár néhány törvényhozó ért valamennyire a mesterséges intelligenciához, a technológia és veszélyei mélyebb megértésére van szükség, mielőtt bármilyen szabályozást bevezetnének.

A SZABÁLYOZÁS HIÁNYA

A szabályozás hiánya azt eredményezte, hogy a vállalatok a pénzügyi és kereskedelmi érdekeket helyezik előtérbe a biztonsággal szemben – figyelmeztet, az Ada Lovelace Intézet igazgatója. Védőkorlátok nélkül a politikai döntéshozók megteremtik a feltételeket a felelőtlen mesterséges intelligencia számára és félő, hogy a technológia terén versenyfutás kezdődik. Ezzel szemben az Európai Unió vezető szerepet vállalt a mesterséges intelligencia szabályozásában és 2021-ben törvényjavaslatot terjesztett elő, amelynek célja a legnagyobb kárt okozó mesterséges intelligencia-technológiák szabályozása.

AZ USA ERŐFESZÍTÉSEI AZ AI SZABÁLYOZÁSÁRA

Az Egyesült Államok több mint hat évtizede foglalkozik a mesterséges intelligenciával, a kutatás és fejlesztés finanszírozását az 1960-as években a Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA) végezte. Azonban még nem vezetett be szövetségi törvényt a mesterséges intelligencia intézményi szintű szabályozására. Mindazonáltal a kormányzat tett néhány lépést, például a Szövetségi Kereskedelmi Bizottság iránymutatásokat adott ki a mesterséges intelligenciát alkalmazó vállalkozások számára, a Nemzeti Szabványügyi és Technológiai Intézet pedig az AI-kockázatok kezelésére és mérséklésére szolgáló keretrendszeren dolgozik. Az amerikai kormány olyan törvényjavaslatokat is benyújtott, amelyek célja az AI szabályozása bizonyos területeken, például az arcfelismerési és biometrikus technológia moratóriumáról szóló törvényt, amely az arcfelismerési technológia szövetségi bűnüldöző szervek általi használatának betiltására irányul.

Megosztás Facebookon