Az AI forradalma és hatása a gazdaságra

A Bank of America szerint az AI hatalmas ugrás küszöbén áll, amely a társadalom minden területét forradalmasítja, és 2030-ra 15,7 billió dollárral fellendítheti a világgazdaságot.

A Bank of America (BofA) stratégái négy okot soroltak fel, amiért a mesterséges intelligencia hamarosan megváltoztatja a világot. Az AI-technológia adatdemokratizálása, széles körű tömeges elterjedése, a technológiai fejlődés példátlan sebessége és a bőséges kereskedelmi felhasználási esetek óriási gazdasági következményekkel járhatnak. Korábban a mesterséges intelligencia tudott írni és olvasni, de nem értette a tartalmat. A ChatGPT-hez hasonló nagy nyelvi modellek megjelenésével azonban ez megváltozott.

A mesterséges intelligencia képes arra, hogy hatalmas mennyiségű információt szabadítson fel mindenki számára magas belépési korlátok vagy szükséges képzés nélkül, és a ChatGPT pontosan ezt érte el. A BofA szerint a technológia exponenciálisan növekedett: öt nap alatt elérte az egymillió felhasználót, három hónap alatt egymilliárd összesített látogatást, és a TikTok alkalmazási aránya háromszorosa, az Instagramé pedig tízszerese.

A mesterséges intelligenciamodellek egy évtizeden belül egymilliószor erősebbek lehetnek a jelenleginél, és a BofA várakozásai szerint a mesterséges intelligencia globális gazdasági hatása 2030-ra elérheti a 15,7 billió dollárt. A globális AI-piac, amely magában foglalja a szoftvereket, hardvereket és szolgáltatásokat, az előrejelzések szerint 2026-ra elérheti a 900 milliárd dollárt. A BofA különféle kereskedelmi felhasználási eseteket tervez a technológiára vonatkozóan, amelyek jelentős előnyökkel járhatnak többek között a technológiai hardver-, szoftver- és kiberszektor számára.

Megosztás Facebookon