A Google sürgeti Ausztráliát, hogy biztosítson szerzői jogi mentességeket az AI-képzési adatok számára

A Google felszólította az ausztrál kormányt, hogy biztosítson mentességet az AI-képzési modellekhez használt adatbányászatra, különben azt kockáztatja, hogy lemarad az AI és a gépi tanulási technológiák fejlesztésében.

A Google dokumentumokat nyújtott be az ausztrál kormánynak a szerzői jogok érvényesítésének felülvizsgálatához, amelyben azt sürgette, hogy vezessenek be szerzői jogi mentességet az AI-képzési modellekhez használt adatokra. A keresőóriás úgy véli, hogy a mesterséges intelligencia és a gépi tanulási technológiákba való beruházás és fejlesztés továbbra is a tengerentúlon fog történni, ha Ausztráliában nem biztosítanak ilyen mentességeket. Ezek a mentességek lehetővé tennék az AI-rendszerek fejlesztői számára, hogy hozzáférjenek a szerzői jogi védelem alatt álló tartalmakhoz, hogy legálisan képezhessék és építhessék ezeket a rendszereket.

A Google beadványában kijelentette, hogy a szerzői jogi rugalmasság hiánya Ausztráliában azt jelenti, hogy az ország potenciálisan csak bizonyos típusú technológiák importőrévé válhat. A technológiai vállalat hangsúlyozta, hogy a szerzői jogi törvényen belüli rugalmasságok korszerűsítése az új technológiákban rejlő lehetőségek kiaknázása érdekében biztosíthatná a szerzői jogok tulajdonosainak védelmét, miközben a meglévő jogi keret nem akadályozza az új technológiákhoz kapcsolódó innovációt és gazdasági növekedést.

A mesterséges intelligencia képzésére vonatkozó szerzői jogi mentességek kérdése nem része Ausztrália folyamatban lévő szerzői jogi felülvizsgálatának, amely jelenleg arra összpontosít, hogy a végrehajtási mechanizmusok megfelelőek, hatékonyak és arányosak maradnak-e. A Google ezt beadványában elismeri.

Az Egyesült Királyság is szembesült a visszatetszéssel, amiért a szerzői jogi törvények enyhítését tervezte a gépi tanulással kapcsolatos adatgyűjtéshez szükséges művekhez való hozzáférés javítása érdekében, de februárban visszalépett. Egyéni művészek és képkönyvtárak, mint például a Getty, szintén beperelték a Stable Diffusion és a Midjourney nevű cégeket, mert állítólag engedély nélkül használták fel a tartalmukat a modellek betanításához.

Megosztás Facebookon