A Fehér Ház vizsgálja a vállalatokat az automatizált eszközök használatáról a munkavállalók megfigyelésére

A Biden-kormányzat vizsgálatot indít annak feltárására, hogy a vállalatok hogyan használnak automatizált eszközöket munkavállalóik nyomon követésére, értékelésére, megfigyelésére és irányítására.

A Fehér Ház Tudományos és Technológiai Politikai Hivatala (OSTP) bejelentette, hogy nyilvános információkérést tesz közzé annak kivizsgálására, hogy a munkáltatók hogyan használják az automatizált eszközöket dolgozóik ellenőrzésére. Ez a kérés része a Biden-kormányzat azon törekvésének, hogy jobban megértse a megfigyelési technológiák kialakítását és a munkavállalókra gyakorolt hatását. A kormányzat olyan gazdaságot kíván létrehozni, amely támogatja a jól fizető munkahelyeket, ahol a munkavállalókkal tisztelettel és méltósággal bánnak, és lehetőségük van szakszervezeteket alapítani és azokhoz csatlakozni.

A vizsgálat a hagyományos alkalmazottakra és a független vállalkozókra egyaránt kiterjed. Vállalkozásokat, szoftverfejlesztőket, kutatókat és érdekvédelmi csoportokat kérdeznek meg a megfigyelési technológia fejlesztéséről és használatáról, valamint a munkavállalókra gyakorolt hatásairól, beleértve a gazdasági, biztonsági, fizikai, mentális és érzelmi hatásokat a munkahelyen. Ennek az erőfeszítésnek az a célja, hogy rávilágítson, hogy a felügyeleti technológia milyen komoly kockázatokat jelenthet a munkavállalók számára, annak ellenére, hogy mind a munkáltatók, mind a munkavállalók számára potenciális előnyökkel járhat.

Amerikában országszerte már több állam – köztük Kalifornia, New York és Minnesota – törvényt fogadott el a munka során gyűjtött adatok másolatával rendelkező vállalatok szabályozására. A Fehér Ház a vizsgálatot egy jelentésre alapozta, amely szerint az Egyesült Államok tíz legnagyobb magánmunkáltatója közül nyolc követi nyomon az egyes dolgozókat, hogy felmérje a munkahelyi termelékenységüket.

A Biden-kormányzat a munkaügyi kérdéseket a végrehajtott gazdaságpolitikák középpontjába helyezte, miután a bérek évekig nem tudtak lépést tartani az inflációval. Jenny Yang, az elnök faji igazságosságért és méltányosságért felelős helyettes asszisztense és Deirdre Mulligan, az Egyesült Államok helyettes technológiai igazgatója kijelentette, hogy "a beszélgetések nyomon követése visszatarthatja a munkavállalókat attól, hogy gyakorolják a szervezkedéshez és a kollektív tárgyalásokhoz való jogukat a munkáltatóikkal. Az automatizált megfigyelés a munkavállalókkal szembeni eltérő bánásmódhoz vagy diszkriminációhoz vezethet".

Számos iparágban váratlanul elterjedt a munkavállalók fizetésének alapjául szolgáló nyomkövető szoftver. Az ápolóknak például RFID-jelvényt kell viselniük, hogy nyomon követhessék tartózkodási helyüket és mozgásukat a betegek és a többi kórházi dolgozó között. A fuvarmegosztók és a kézbesítők sebességét, helyét és gyorsulását követik, és még az irodai dolgozókat is nyomon követik egér- és billentyűzettevékenységükön keresztül.

Megosztás Facebookon