A Google legújabb AI-innovációja, az Imagen 2 eddig nem látott képességeket kínál a képgenerálásban, fejlett szöveg- és logómegjelenítéssel és többnyelvűséggel rendelkezik.
Mivel az AI egyre többet tanul a világhálóról, a művészek megtalálták a módját, hogy megvédjék munkájukat a Nightshade nevű eszközzel, amely „megmérgezi” a képeket az AI-modellek számára.
A Meta meglepő módon új AI-modellt, a Llama 2-t dobta piacra, miközben a képzési adatokat titokban tartotta, ami vitát váltott ki az AI-iparban.
Japán tisztviselői megerősítették, hogy a nemzeti szerzői jogi törvények nem vonatkoznak az AI-képzéséhez használt információkra, ami jelentős változást jelent az AI alkalmazásokon belüli adatjogok értelmezésében.
Az Adobe a Firefly nevű új, AI-val működő eszközét vezeti be a Photoshop-ba, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy szöveges utasítások segítségével manipulálják a képeket.
A Google nemrégiben tett lépése, hogy korlátozza az új AI-modelljéről, a PaLM 2-ről közzétett részleteket, kritikus változást jelent az AI-iparágban, miután az OpenAI hasonló irányváltást hajtott végre a GPT-4 esetében.
Az EU közelgő AI-ról szóló törvényének későbbi módosításai arra kényszeríthetik az olyan vállalatokat, mint az OpenAI, hogy nyilvánosságra hozzák a szerzői joggal védett képzési adatok felhasználását, ami szerzői jogi perekhez vezethet.
Egy új felmérés szerint a megkérdezettek mindössze 2%-a hisz abban, hogy a mesterséges intelligencia (AI) elfogulatlan, 45%-uk pedig úgy véli, hogy az előítéletek létrehozása és erősítése a legnagyobb probléma.