Az első AI, amely másodpercek alatt képes új robotokat tervezni a semmiből

A Northwestern Egyetem kutatói bemutattak egy olyan AI-t, amely nem csupán robotokat tervez, hanem teljesen új koncepciókat hoz létre a robotikában, mindezt néhány másodperc alatt.

  • A Northwestern Egyetem kutatói olyan ai-t fejlesztenek, amely a semmiből, másodpercek alatt tervez robotokat.

  • Az AI szabványos PC-ken működik, egyedi terveket hoz létre anélkül, hogy kiterjedt adathalmazokra támaszkodna.

  • Az áttörés az AI-által tervezett, a fizikai világgal kölcsönhatásba lépő eszközök új korszakát jelenti.

A Northwestern Egyetem kutatói a robotika új korszakát nyitották meg. AI-rendszerük minden korábbitól eltérően, a semmiből autonóm módon készít robotokat. Egy lebilincselő bemutató során a mesterséges intelligencia azt a feladatot kapta, hogy hozzon létre egy földi mozgásra alkalmas robotot. Míg a természetnek évmilliárdokra volt szüksége ahhoz, hogy erre a feladatra alkalmas élőlényeket fejlesszen ki, addig az AI-algoritmusa másodpercek alatt teljesítette ezt a feladatot.

Ami igazán kiemelkedővé teszi ezt az AI-t, az a páratlan gyorsasága és hatékonysága. Hétköznapi személyi számítógépeken működik, innovatív terveket hoz létre szuperszámítógépek vagy hatalmas adathalmazok nélkül. Sam Kriegman, a projektet vezetője „azonnali evolúcióként” jellemezte a folyamatot. Kifejtette: „A mesterséges intelligencia egy pillanat alatt generált egy robot tervrajzát, egy olyan dizájnt, amelyhez hasonlót még soha nem láttunk. Ez nem csak a robotok tervezéséről szól, a mesterséges élet határainak újragondolásáról van szó”.

Ez nem csak egy technológiai csoda, ez egy pillantás a jövőbe. A mesterséges intelligencia kialakítása, bár három lábával és uszonyaival szokatlan, jól mutatja az AI-vezérelt eszközökben rejlő lehetőségeket. Ezek a robotok hamarosan veszélyes terepeken navigálhatnak, karbantartást végezhetnek, vagy orvosi küldetésekre indulhatnak az emberi testben. Sam Kriegman olyan távlatokat lát, ahol az AI-által vezérelt tervek az emberiség legbonyolultabb kihívásaira adnak választ és olyan gondolkodásra és álmokra késztetnek bennünket, amelyeket korábban elképzelni sem tudtunk.

Megosztás Facebookon