Az AI előre jelzi a szív- és érrendszeri betegségeket a korai beavatkozás érdekében

A Rutgers Egyetem tanulmánya szerint a gépi tanulás és az AI képes azonosítani a szív- és érrendszeri betegségekkel összefüggő géneket a diagnózisok és a kezelés javítása érdekében.

A Rutgers Egyetem kutatói egy tanulmányukban megállapították, hogy a mesterséges intelligencia segítségével a beteg DNS-ében található gének elemzésével előre jelezhetők a szív- és érrendszeri betegségek. A szívelégtelenség és a pitvarfibrilláció a két leggyakoribb szív- és érrendszeri betegség, amelyek az összes szív- és érrendszeri halálozás 45%-áért felelősek, és a korai szív- és érrendszeri betegségek több mint 75%-a megelőzhető. Ezek diagnosztikájának fejlődése ellenére az érintett betegek fele a diagnózist követő öt éven belül meghal, genetikai és környezeti tényezők miatt.

A tanulmány mesterséges intelligenciát és gépi tanulást használt a szív- és érrendszeri betegségekkel összefüggésbe hozható gének azonosítására, és jelentős összefüggést talált a gének egy csoportja és a betegség között. A kutatók azt is megállapították, hogy a faji, nemi és életkori tényezők között jelentős különbségek vannak, az életkori és nemi tényezők a szívelégtelenséggel, az életkori és faji tényezők pedig a pitvarfibrillációval kölcsönös viszonyban vannak.

A Rutgers Institute for Health vezető munkatársa elmondta: "A szív- és érrendszeri betegségek időben történő megértése és pontos kezelése végső soron milliók javára válik, mivel csökkenti a magas halálozási kockázatot és javítja az életminőséget". A tanulmány eredményei arra utalnak, hogy a mesterséges intelligencia és a gépi tanulás felgyorsíthatja a szív- és érrendszeri betegségekkel összefüggő gének azonosítását, javítva ezzel a diagnózist és a kezelést. A jövőbeli kutatásoknak az ezen betegségben szenvedőknél a gének teljes készletét elemezniük kell, ami feltárhatja a szív- és érrendszeri betegségekre való hajlamhoz kapcsolódó alapvető biomarkereket és kockázati tényezőket.

Megosztás Facebookon