A GPT-3 hasznosítása a tudományos kutatásban

A GPT-3 lehetőségek széles tárházát nyitotta meg a kutatók előtt hatalmas mennyiségű információ gyors és pontos feldolgozásával, ez pedig új korszakot jelentett a tudományos kutatásban.

A GPT-3, azaz a Generative Pre-trained Transformer 3 2020-as bevezetése óta hullámokat vet. Segédeszközök széles skáláját fejlesztették ki vele, a kódjavaslatoktól kezdve a weboldalépítésen át a jelentésvezérelt keresésig, mindezt egyszerű nyelvi parancsok segítségével. Ezt a nagy teljesítményű, 45 TB szöveges adaton betanított nagy nyelvi modellt most a tudományos kutatás forradalmasítására használják.

A mesterséges intelligencia felhasználása a kutatásban az elmúlt években rohamos ütemben nőtt. A tudományos területek közel 98%-a alkalmazza valamilyen formában a mesterséges intelligenciát, a matematika, a döntéstudományok, a mérnöki tudományok, az idegtudományok és az egészségügy a legjelentősebb alkalmazók között van. Ezenfelül világszerte az összes kutatási cikk mintegy 5,7%-a foglalkozik a mesterséges intelligenciával. A GPT-3 a világszerte több mint 300 alkalmazásával élen jár ebben az AI-alapú forradalomban, segítve a kutatókat a pontok gyorsabb összekapcsolásában.

A laboratóriumok és a vállalatok világszerte a GPT-3 nyílt API-ját használják olyan rendszerek létrehozására, amelyek automatizálják a hétköznapi feladatokat és intelligens megoldásokat kínálnak összetett problémákra. Az élettudományok területén a GPT-3-at arra használják, hogy betekintést nyerjenek a betegek viselkedésébe a hatékonyabb és biztonságosabb kezelések érdekében. A genetikai programozásban a GPT-3-hoz hasonló LLM-eket a mutációs műveletek folyamatának automatizálására használják. A matematikai problémák megoldása még folyamatban van, de az MIT kutatói megállapították, hogy a GPT-3 képes megoldani egyetemi szintű matematikai problémákat szöveges bevitellel és a kód finomhangolásával. A GPT-3-alapú tartalomgenerátorok és szövegszerkesztők szintén segítik a kutatókat a szövegek létrehozásában és gondolataik gyorsabb megfogalmazásában, míg az olyan mesterséges intelligencia alapú kutatási asszisztensek, mint a SciSpace Copilot és az Elicit egyszerűsítik a kutatási folyamatot.

Megosztás Facebookon