Stephen Hawking figyelmeztetései az AI-ról: Az emberi faj vége?

Stephen Hawking aggodalmai az AI veszélyeivel kapcsolatban újra felszínre kerültek, emlékeztetve minket az AI ellenőrizetlen növekedése és fejlődése által jelentett kockázatokra.

HAWKING FIGYELMEZTETÉSEI A MESTERSÉGES INTELLIGENCIÁVAL KAPCSOLATBAN 2018-BAN ÉS AZON TÚL IS

Stephen Hawking évtizedek óta figyelmeztetett a mesterséges intelligencia veszélyeire, sőt, odáig ment, hogy azt mondta, hogy az az emberi faj végét jelentheti. A "Rövid válaszok a nagy kérdésekre" című könyvében úgy érvelt, hogy a mesterségesen intelligens rendszerek létrehozása minden idők legnagyobb hibája lehet.

A MESTERSÉGES INTELLIGENCIA VESZÉLYES LEHETŐSÉGE ÉS A SZINGULARITÁS

A szingularitás koncepcióját, amelyben a számítógépek intelligenciája meghaladja az emberekét, az AI megjelenése óta vizsgálják az irodalomban és a filmekben. Ez arra késztette az embereket, hogy figyeljenek Hawking figyelmeztetéseire és a biotechnológia által jelentett kockázatokra.

AZ AI-ALGORITMUSOK JAVÍTJÁK AZ ÜGYFÉLKISZOLGÁLÁST ÉS RACIONALIZÁLJÁK A MUNKAHELYI FOLYAMATOKAT

Bár a robotlázadás gondolata évtizedek óta sci-fi fondorlata, a mesterséges intelligencia számos iparágba beszivárgott és néhány hétköznapibb alkalmazása jóindulatú. Az egészségügytől a pénzügyekig az AI-algoritmusokat arra fejlesztették ki, hogy nagyobb mennyiségű adatot gyorsabban és pontosabban dolgozzanak fel, mint az emberek. Emellett a technológiát a jövőbeni piaci változások előrejelzésére és bizonyos munkahelyi folyamatok automatizálására is kifejlesztették, például az ügyfélszolgálat javítására vagy a humán erőforrás racionalizálására.

A GOOGLE ÉS MÁS TECHNOLÓGIAI CÉGEK AZ AI-HÁLÓZATOK FEJLESZTÉSÉÉRT FOLYTATOTT VERSENYBEN

Miközben a mesterséges intelligenciának megvannak a mindennapi alkalmazásai és kényelmi funkciói, az olyan nagy technológiai vállalatok, mint a Google, a Microsoft és a Tesla igyekeznek egymást megelőzni a fejlettebb mesterséges intelligencia-hálózatok kiépítésének versenyében. Az olyan nagynevű cégek, mint a Google, még azt is elmondták, hogy céljuk a keresőmotorok teljes átalakítása és egy új keresőmotor létrehozása.

A MESTERSÉGES INTELLIGENCIA KOCKÁZATAI ÉS A SZAKÉRTŐK FIGYELMEZTETÉSEI

A mesterséges intelligencia mindennapi kényelmei és alkalmazásai ellenére a szakértők arra figyelmeztetnek, hogy a mesterséges intelligencia-hálózatok létrehozásakor elkövetett hibák beláthatatlan következményekkel járhatnak. Stephen és más szakértők ezért is fogalmazták meg olyan nyomatékosan figyelmeztetéseiket, mert nem csupán attól tartanak, hogy a robotok átveszik az irányítást, hanem attól, hogy az emberek akaratlanul olyan helyzetet teremtenek, amelyet könnyen el lehetett volna kerülni, ha előzetesen átgondolják a mesterséges intelligencia jelentette kockázatokat.

Megosztás Facebookon