A Meta egy új nyelvfelismerő AI-t mutatott be, amely több mint 4000 nyelv megértésére és több mint 1100 nyelv szöveges beszéd előállítására képes.
A Red Hat bemutatja az Ansible Lightspeed-et, egy AI-által vezérelt eszközt, amely a generatív AI segítségével racionalizálja az IT-automatizálási folyamatokat.
A Stability AI elindította a StableStudio-t, kereskedelmi felületének, a DreamStudio-nak nyílt forráskódú változatát, amellyel elkötelezett az AI-ökoszisztéma nyílt forráskódú fejlesztésének előmozdítása mellett.
A Stability AI egy olyan innovatív nyílt forráskódú eszközt vezet be, amely lehetővé teszi a fejlesztők és művészek számára, hogy szöveges súgók és Stable Diffusion modellek segítségével animációkat generáljanak.
A Meta bemutatott egy nyílt forráskódú AI-modellt, az ImageBind-et, amely hat adatfolyamot integrál, előrevetítve a jövő magával ragadó, multiszenzoros AI-élményeit.
A Google bemutatta az ML Hub-ot, egy átfogó platformot, amely a kezdő és tapasztalt AI-fejlesztőknek egyaránt segítséget nyújt gépi tanulási modelljeik hatékony képzésében és telepítésében.
A H2O.AI bejelentette két nyílt forráskódú termék, a H2OGPT és az LLM Studio bevezetését, amelyek lehetővé teszik a vállalatok számára, hogy saját chatbot-alkalmazásokat fejlesszenek.
A Databricks elindította a Dolly 2.0-t, egy nagy nyelvi modellt, kutatásra és kereskedelmi felhasználásra, amely a Databricks munkatársainak válaszaiból épített kiváló minőségű adathalmazon alapul.
A Mozilla 30 millió dollárt fektet be a Mozilla.ai nevű startup létrehozásába, amelynek célja egy megbízhatóbb és független nyílt forráskódú AI-ökoszisztéma kiépítése.
Stanfordi kutatók kifejlesztettek egy generatív AI chatbotot, az Alpaca 7B-t, amely az OpenAI ChatGPT-jéhez hasonlóan viselkedő, nyílt forráskódú és olcsón fejleszthető.
A GitHub vezérigazgatója, Thomas Dohmke azt kérte, hogy a nyílt forráskódú fejlesztők mentesüljenek az Európai Unió tervezett AI szabályozása alól.