Az OpenAI vezérigazgatója, Sam Altman egy tanulságos beszélgetésben rávilágít a gyorsan fejlődő AI kihívásaira, lehetőségeire és a társadalomra gyakorolt hatásaira.
Az OpenAI legújabb biztonsági kerete az elszámoltathatóság új korszakát vezeti be, mivel az igazgatótanács lehetőséget kap arra, hogy megvétózza Sam Altman vezérigazgató döntéseit.
Az OpenAI bemutatja azt a speciális csapatot, amely a fejlett AI-technológiák által jelentett előre nem látható és katasztrofális kockázatok elleni védelemmel foglalkozik.
Az EU AI-törvénye jelentős lépést tett előre, megszerezve az Európai Parlament jóváhagyását és ez jelentős lépést jelent a mesterséges intelligencia szabályozásában.
Ausztrália nyilvánosságra hozta az AI fejlődését övező szabályozás kidolgozására irányuló kezdeményezését, amely az Egyesült Államok és Európa közelmúltbeli erőfeszítéseiből merít ihletet.
Az AI-ra vonatkozó jogalkotás terén több meghatározó globális joghatóságban is jelentős előrelépések zajlanak, amelyek hatással lesznek az AI-rendszerek irányítására és felügyeletére.
Mivel az AI továbbra is átformálja a világot, akárcsak a tűz a múltban, elengedhetetlen a kapcsolódó kockázatok megértése és kezelése, valamint a hatékony irányítás kialakítása.
A generatív AI modellek, mint például a ChatGPT, potenciálisan javíthatják az üzleti eredményeket, de nem megfelelő használatuk esetén jelentős adatvédelmi és biztonsági kockázatokkal is járnak.
Miközben az Európai Unió véglegesíti a mesterséges intelligenciáról szóló törvényt, a vállalkozásoknak fel kell készülniük a szigorúbb AI-szabályozásokra, és többek közt felelős AI-kereteket kell elfogadniuk.
A Blackbird AI piacra dobta a RAV3N Copilotot, a biztonsági elemzőknek szánt AI-asszisztenst, amely generatív AI-t használ a narratív intelligencia és kockázati jelentések készítéséhez.