Az Egyesült Királyság parlamentje megkongatta a vészharangot, hogy sürgősen szükség van az átfogó AI-irányításra, amely az elfogultságtól a szellemi tulajdonjogokig mindenre kiterjed.
Az eredetileg katonai hírszerzésre tervezett fejlett AI megfigyelési technológiák alkalmazása aggodalomra ad okot, mivel egyre inkább beszivárog a polgári szektorba.
Az amerikai EEOC új iránymutatásokat adott ki, amelyek a munkáltatók által az AI-eszközök alkalmazásából eredő potenciális diszkriminációs problémákkal kívánnak foglalkozni.
Az "AI keresztapjaként" ismert Geoffrey Hinton arra figyelmeztet, hogy az AI sürgetőbb fenyegetést jelenthet az emberiségre, mint az éghajlatváltozás, hangsúlyozva az azonnali figyelem szükségességét.
Az AI folyamatos terjedésével párhuzamosan fel kell ismerni és kezelni kell az aggályokat és általa a társadalomra jelentett potenciális veszélyeket.
A Goldman Sachs közgazdászainak jelentése szerint a generatív AI a jelenlegi globális munkahelyek negyedét válthatja ki, a legnagyobb veszélyben az irodai és adminisztratív munkák vannak.