Az olasz miniszterelnök-helyettes kritizálta a ChatGPT betiltására irányuló lépéseket

Olaszország miniszterelnök-helyettese Matteo Salvini nem ért egyet az Adatvédelmi Hatóság azon döntésével, hogy adatvédelmi aggályok miatt ideiglenesen betiltották a ChatGPT AI chatbotot.

Olaszország miniszterelnök-helyettese nemtetszésének adott hangot az Adatvédelmi Hatóság azon döntése miatt, hogy ideiglenesen betiltotta a mesterséges intelligencia chatbot ChatGPT használatát. Az olasz nemzeti adatvédelmi hatóság panaszai az adatvédelem lehetséges megsértéséről és arról, hogy az OpenAI nemrégiben nem ellenőrizte, hogy a felhasználók a kérésnek megfelelően elmúltak-e 13 évesek, így a Microsoft által támogatott OpenAI-t pénteken, március 31-én Olaszországban leállították.

A kormánykoalíció Liga pártjának vezetője, Matteo Salvini az Instagramon fejezte ki nemtetszését az adatvédelmi felügyelet azon döntése miatt, hogy Olaszországban blokkolják a ChatGPT-hoz való hozzáférést. Az OpenAI, amely az ügynökség kérésére felfüggesztette a ChatGPT-t az olasz felhasználók számára, pénteken közölte, hogy aktívan törekszik arra, hogy minimalizálja a személyazonosításra alkalmas adatok gyűjtését és felhasználását a mesterséges intelligencia rendszereinek képzése során.

Matteo Salvini aggodalmát fejezte ki, hogy a tilalom árthat az olasz vállalkozásoknak és kreativitásnak, és gyors megoldást sürgetett, amely lehetővé tenné, hogy a chatbot ismét működhessen az országban. A jelentések szerint a korlátozás valószínűleg nem fogja megzavarni azon vállalatok szoftveralkalmazásait, amelyek már rendelkeznek OpenAI licenccel a chatbot technológiájának használatára, mint például a Microsoft Bing keresőmotorja.

Az OpenAI-nak 20 napja van arra, hogy jelentse adatvédelmi intézkedéseit az olasz hatóságnak. Ellenkező esetben akár 20 millió eurós (közel 22 millió dolláros) büntetést is kaphat, ami a globális bevételének 4%-a lehet. Úgy tűnik, az olasz adatvédelmi szervezet vezetője azért írta alá a chatbot betiltására irányuló petíciót, mert nem volt egyértelmű, hogy milyen érdekeket követnek a mesterséges intelligencián dolgozók.

A tiltás kizárólag a ChatGPT online változatára vonatkozik, amelynek világszerte több millió felhasználója van. Tavalyi bevezetése óta a ChatGPT technológiai őrületet okozott, a partnereik és versenytársaik kiadták saját megoldásaikat, és a vállalkozások átvették az alaptechnológiát, hogy saját kínálatukban használják. A vállalat közleményben fejezte ki, hogy szívesen együttműködik az olasz adatügynökséggel, és oktatja őket arról, hogyan tervezik és működtetik AI-rendszereiket.

Megosztás Facebookon