Az arcfelismerést tesztelik az amerikai repülőtereken: Mit jelent ez az utazók számára

A TSA az arcfelismerő technológiát teszteli egyes amerikai repülőtereken a biztonság és a hatékonyság javítása érdekében, de aggályok merülnek fel a magánélet védelmével és a pontossággal kapcsolatban.

A többek között Atlanta, Boston, Dallas, Detroit, Las Vegas, Los Angeles, Miami és Orlando repülőterein közlekedő utasok a Közlekedésbiztonsági Hivatal (TSA) új biometrikus személyazonosság-ellenőrzési kísérletének részesei lehetnek. Az ügynökség vizsgálja az arcfelismerő technológiában rejlő lehetőségeket a biztonsági eljárások bővítésére és a TSA átvilágítási folyamatának egyszerűsítésére.

A kísérleti fázis során, miután az utasok a TSA kártyaolvasójába helyezik azonosító okmányaikat, például a jogosítványt vagy az útlevelet, egy kamera feldolgozza az arcukat, és összehasonlítja az igazolványukon lévő képpel. Amint arról beszámoltak, ennek az eljárásnak az a célja, hogy igazolja az egyén személyazonosságát és az igazolvány hitelességét, ezáltal fokozva a biztonsági intézkedéseket.

Annak ellenére azonban, hogy a TSA a rendszer hatékonyságát és önkéntes jellegét bizonygatja, amerikai szenátorok egy csoportja aggodalmának adott hangot. Jeffrey Merkley, Edward Markey, Cory Booker, Elizabeth Warren és Bernie Sanders szenátorok nyilvánosan hangot adtak a biometrikus megfigyelés belföldi repülőtereken történő alkalmazásával kapcsolatos aggodalmaiknak. Megkérdőjelezik, hogy az utasokat megfelelően tájékoztatják-e arról, hogy jogukban áll nem részt venni az arcfelismerésben és tartanak a technológia ismert elfogultságától, ami a sötétebb bőrszínű személyek téves azonosítását illeti.

E kérdéseken túlmenően a szenátorok rámutatnak az arcfelismerő rendszerek átláthatóságának, hozzájárulásának és titkosításának hiányából eredő potenciális adatvédelmi veszélyekre is, amelyek miatt az amerikaiak kibertámadásoknak lehetnek kitéve. Több átláthatóságot kérnek a TSA-tól az utazók biometrikus adatainak felhasználásával kapcsolatban, például azt, hogy megosztják-e azokat más kormányzati szervekkel, hogyan védik az adatokat, milyen lehetséges következményekkel járhatnak az arcfelismerést elutasító utazók, valamint a TSA arcfelismerő programjának pontosságát és mennyiségét illetően.

Megosztás Facebookon