A generatív AI egyik alapvető összetevőjét, az adatkaparás gyakorlatát támadások érik, amelyek a magánélet védelmével és a szerzői jogok megsértésével kapcsolatos kérdéseket vetnek fel.
Elon Musk, a Twitter tulajdonosa szigorú felhasználói korlátozásokat vezet be a platformon, hogy ezzel próbálja meghiúsítani az AI-val foglalkozó cégek tiltott adatletöltéseit.
Az Európai Bizottság sürgeti az internetes platformokat, hogy jelöljék meg az AI-által előállított tartalmakat, miközben egyre nagyobb aggodalomra ad okot az AI-által generált félretájékoztatás lehetősége.
A Twitter fizetett kék pipájával és a generatív AI-val való visszaélése hozzájárul a megtévesztő tartalom gyors terjesztéséhez, amint azt a közelmúltban történt hamis Pentagon-robbanás esete példázza.
Elon Musk állítja, hogy meghatározó szerepe volt az OpenAI megalapításában, ugyanakkor kritikát fogalmaz meg a vállalat üzleti modelljével és a Microsofttal való kapcsolatáról.
A Tesla befektetői nem biztos, hogy teljes mértékben profitálnak Elon Musk Twitter-vezérigazgatói posztjáról való lemondásából, mivel a fókusz továbbra is más vállalkozások között oszlik meg.
A Tesla befektetői egyre jobban aggódnak amiatt, hogy Elon Musk több cégével zsonglőrködik, és a SpaceX-nél bekövetkező folyamatos kudarcok negatív hatással lehetnek a Tesla részvényeire.
Annak ellenére, hogy Elon Musk az AI-fejlesztés szüneteltetésére szólított fel, cége, a Twitter nemrég 10 000 GPU-t vásárolt a generatív AI számára, ami arra utal, hogy egyes technológiai vezetők saját önös érdekükből cselekszenek.
Elon Musk mintegy 10 000 GPU-t vásárolt, hogy növelje a számítási teljesítményt a Twitteren, és folytassa egy új, nagy nyelvi modellt magában foglaló AI-projektjét.
A technológiai ipar nehéz időszak elé néz, hiszen olyan nagyvállalatok jelentettek be elbocsátásokat, mint a Microsoft, a Twitter, az Alphabet és az Amazon.