2023.07.16. VipAIR
Kína vezető internetfelügyeleti szerve új szabályozást mutat be a generatív AI-ra vonatkozóan, ami jelentős lépést jelent az AI iparágában.
-
Kína új szabályozást vezetett be a generatív AI-ra vonatkozóan és ezzel az egyik első nemzet lett, amely ezt megtette.
-
Az augusztus 15-én hatályba lépő szabályozás célja az AI biztonságos és felelősségteljes használatának biztosítása, amely előírja a szolgáltatók számára, hogy biztonsági ellenőrzéseket végezzenek és regisztrálják algoritmusaikat a kormányzatnál.
-
Aggályok merültek fel azzal kapcsolatban, hogy ezek a szabályozások elfojtják az innovációt és a kreativitást az AI-szektorban, még akkor is, ha az etikus AI-fejlesztés előmozdítását célozzák.
Kína globális vezető szerepet tölt be a mesterséges intelligencia területén, és új szabályozást vezetett be a generatív AI-ra vonatkozóan. A Kínai Kibertér Adminisztráció, az ország legfőbb internetfelügyeleti szerve kiadta ezeket a felülvizsgált rendeleteket, amelyek a gyorsan növekvő AI-szektort szabályozzák. Ezek az átmeneti intézkedések augusztus 15-én lépnek hatályba, és jelentős lépést jelentenek a mesterséges intelligencia irányítása terén.
Az új rendeletek értelmében a generatív AI-szolgáltatóknak biztonsági ellenőrzéseket kell végezniük, és algoritmusaikat regisztrálniuk kell a kormányzatnál, különösen, ha szolgáltatásaik alkalmasak a nyilvánosság mozgósítására vagy befolyásolására. A cél a félretájékoztatás visszaszorítása, a felhasználók magánéletének védelme és alapvető jogaik érvényesítése. Ezek az új szabályok azonban csak a Kínában a nagyközönségnek kínált AI-szolgáltatásokra vonatkoznak, a kutatóintézetek által vagy az Egyesült Államokon kívüli ügyfelek számára létrehozott szolgáltatások mentesülnek.
Miközben e szabályozások célja az etikus mesterséges intelligencia fejlesztésének elősegítése, aggodalmak merülnek fel azzal kapcsolatban, hogy akadályozhatják az innovációt és a kreativitást. A „szocializmus alapvető értékeinek” betartására vonatkozó követelmény potenciálisan korlátozhatja az új ötleteket ösztönző vagy a status quo-t megkérdőjelező AI-szolgáltatások fejlesztését. Miközben a nemzetek világszerte azzal a feladattal küzdenek, hogy az új technológiákra vonatkozó szabványokat hozzanak létre, miközben elősegítik az innovációt, Kína AI-szabályozással kapcsolatos megközelítése egyedülálló esettanulmányt kínál.