Az önszerveződő nanoszerkezetek AI-n alapuló felfedezése

Tudósok a mesterséges intelligencia segítségével három új nanoszerkezetet fedeztek fel, köztük egy, a maga nemében első nanoméretű vázat.

Az Egyesült Államok Energiaügyi Minisztériumának, a Brookhaven-i Nemzeti Laboratóriuma sikeresen demonstrálta a mesterséges intelligencia alkalmazását új anyagok felfedezéséhez. A mesterséges intelligencia által vezérelt technika három új nanoszerkezet felfedezését eredményezte az önszerveződés révén, amely során az anyag molekulái egyedi mintázatokba rendeződnek. A Brookhaven-i Funkcionális Nanoanyagok Központjának (CFN) tudósai szakértők az önszerelés irányításában, hogy a mikroelektronikában és más területeken történő alkalmazásokhoz kívánt elrendezésű anyagok sablonjait hozzák létre.

A nanoméretű váz és más új struktúrák felfedezése kiszélesíti az önszerelő alkalmazások körét, amelyek a nanoszerkezetek kialakításának technikájaként használhatók, ami a mikroelektronika és a számítógépes hardverek fejlődésének egyik mozgatórugója. A CFN munkatársainak célja, hogy az önszerelő nanoszerkezetek típusainak könyvtárát hozzák létre az alkalmazások kiszélesítése érdekében. A CFN csapata a Centre for Advanced Mathematics for Energy Research Applications és a National Synchrotron Light Source II kutatóközpontokkal együttműködve egy mesterséges intelligencia keretrendszert fejlesztett ki az autonóm kísérletezéshez, hogy felgyorsítsa a kutatásokat.

Megosztás Facebookon